MineCraft'a Oculus Rift Desteği Bu Hafta Geliyor

MineCraft'a Oculus Rift Desteği Bu Hafta Geliyor

Mojang oyunseverlerin merakla beklediği bir duyuruyu nihayet yaptı. MineCraft oynamayı seven kullanıcıların deneyimlerine yeni bir perspektif katmak isteyen şirket, oyuna Oculus Rift desteğinin bu hafta geleceğini açıkladı.

Minecraft, açık dünya kategorisinde değerlendirilen sanal bir lego oyunu olarak son zamanlarda oyuncular tarafından sıkça tercih ediliyor. Oyunun amacı hayal dünyanızda kurduğunuz evreni oyun içinde yaratmaya çalışmak. Belli bir ücret ödeyerek satın aldıktan sonra oyuna dahil oluyor ve serbestçe hareket edebiliyorsunuz. Şimdi ise oyun dünyasının yeni gözdesi sanal gerçeklikle buluşacak oyuna Oculus Rift desteği geliyor. Mojang’dan Tommaso Checchi'nin Twitterdan yaptığı açıklamada hangi gün geleceği bilgisi verilmedi ama gelecek güncelleme ile birlikte Windows 10 üzerinden Oculus Rift gözlükleriyle oyunu oynayabilecek. 

Oculus Rift desteğine kavuşmak isteyen kullanıcılar, oyunun farklı bir versiyonuna sahipse Mojang'ın sitesinden gerekli adımları takip ederek Windows 10 sürümünü indirebilirler. Ayrıca Oculus desteğiyle Minecraft oynayacak kullanıcılar çok oyunculu, yaratıcı ve hayatta kalma modlarını oynayabilecekler. 

Minecraft Güncellemesi Gecikti, Çünkü Geliştiriciler Pokemon Go Oynuyordu!

YORUMLAR