Minecraft'ı Sanal Gerçeklik ile Oynamaya Ne Dersiniz?

Minecraft'ı Sanal Gerçeklik ile Oynamaya Ne Dersiniz?

Bilgisayarlarda, oyun konsollarında ve mobil cihazlarda en çok ilgi gören oyunlar arasında olan Minecraft'ın mobil versiyonu sanal gerçeklik ile tanıştı. Oyunun geliştiricisi Mojang aslında daha önceden Minecraft'ın bilgisayar versiyonunu Oculus Rift ile buluşturmuştu; fakat oyunun monil versiyonu Minecraft Pocket Edition için sanal gerçeklik çalışmaları devam ediyordu. Nihayet bu çalışmalar sonlandı ve Mojang, Minecraft Pocket Edition'ı Samsung'un sanal gerçeklik sistemi Gear VR iie uyumlu hale getirdiğini resmi olarak duyurdu.

Minecraft Pocket Edition Sanal Gerçeklik Versiyonu Sadece Samsung Telefonlarla Uyumlu

Minecraft'ın Gear VR üzerinde çalışan sanal gerçeklik versiyonu şu an için sadece Samsung'un ürettiği belli akıllı telefonlar üzerinde çalışmakta. Bu telefon modelleri Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S6 Edge+, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge ve Samsung Note 5 olarak listeleniyor. Eğer bu telefonlardan birine sahipseniz Minecraft Pocket Edition'ın sanal gerçeklik ile uyumlu versiyonunu telefonunuza Oculus Store üzerinden satın alarak indirmeniz gerekiyor.

Minecraft'ı Sanal Gerçeklik İle Oynamak İçin Bir de Kontrol Cihazı Gerekiyor

Sanal gerçeklik gözlüğünüzü taktıktan sonra oyunun dokunmatik kontrollerini kullanamayacağınız için Android cihazınıza bağlayabileceğiniz bir kontrol cihazına ihtiyaç duyuyorsunuz. Harici bir kontrol cihazı yardımıyla kahramanınızı yönlendirirken baş hareketlerinizi kullanarak kamerayı kontrol ediyorsunuz.

YORUMLAR