Minecraft'ın Film Projesi Canlanıyor

Minecraft'ın Film Projesi Canlanıyor

Yapımcı Mojang'ın ünlü sandbox oyunu Minecraft için film prodüktörleri, Müzede Bir Gece gibi bilindik filmlere imza atmış yönetmen Shawn Levy ile görüşmelerini sürdürüyorlar. Minecraft'ın film projesi yakında gerçekleşmeyecek olsa da yavaş yavaş temelleri atılmaya başlandı.

Karşınıza kocaman bir dünya çıkaran, serbest bir oynanışla özgür olduğunuz, çizgisel nitelikten ziyade daha gevşek senaryolar sunan oyun türü sandbox oyunlar, günümüzde bir hayli tutulan bir seçenek. Bu türün en başta gelen örneklerinden biri olan Minecraft da ülkemiz dahilinde yoğun ilgiyle karşılandı ve oyun etrafında dönen binlerce video, canlı yayın, haber ve yazılar gün geçtikçe artıyor. Yurt dışında da bu durum aynı olduğundan film yapımcıları Minecraft'ı bir şekilde beyazperdeye taşımak istiyor.

Minecraft'ın filmi Warner Bros. ve Mojang işbirliğinde karşılanacakken şu sıralar film için yönetmen ve kadro arayışı sürmekte. Filmin en erken 2016 senesinde çıkacağı tahmin ediliyor. Proje hala çok erken aşamalarda ve buna rağmen, sinema dünyasından raporlara göre Warner Bros.'un Shawn Levy'i yönetmen olarak istemesi Minecraft'ın film projesinin ne kadar ciddiye alındığının bir göstergesi. Ünlü yönetmeni Big Fat Liar, Just Married, Date Night ve Night at the Museum serisi gibi filmlerden tanıyoruz.

Proje hakkında detaylar şimdilik bunlarla sınırlı; filmde nasıl bir yol izleneceği, kimin oynayacağı, hatta bu filmin bir animasyon mu yoksa gerçek çekim mi olacağı bile belirsiz durumda. Mojang henüz bu konuda titiz davranıyor. Dünyaca oynanan ve milyonlarca oyuncuya sahip Minecraft'ın beyazperdeye nasıl taşınacağı hala merak konusu.

Eğer Minecraft oyununu bilgisayarınıza indirip denemek isterseniz, sitemiz üzerinden bulacağınız hızlı ve güvebilir bağlantıları tercih edebilirsiniz.

Apple iMac 27 İnç Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple Mac Mini Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR