Minecraft'ın Hikaye Tabanlı Macera Oyunu Geliyor!

Minecraft'ın Hikaye Tabanlı Macera Oyunu Geliyor!

Minecraft'ın yapımcısı Mojang'dan yepyeni bir duyuru geldi. Minecraft: Story Mode isimli bir hikaye tabanlı macera oyunu için Telltale Games ile işbirliğine girdiğini açıklayan yapımcı, oyunun tamamen Minecraft tadında olacağını ancak hikaye anlatımı üzerine gidileceğini belirtti.

Telltale Games'in macera oyunlarını bildiğimiz üzere Minecraft: Story Mode da bölüm bölüm yayınlanacak bir dizi şeklinde olacak. Firmanın bir önceki oyunları The Walking Dead, The Wolf Among Us'a bakacak olursak bu hikaye formatı birçok yapımcı firmanın ilgisini çekmiş olacak ki, yine Minecraft gibi Tales from the Borderlands de yapımcıyla anlaşılan bir proje üzerine hayata geçen serilerden biri olmuştu. Minecraft: Story Mode'un ilk bölümünün 2015'te yayınlanacağı tahmin ediliyor. Oyun, bilgisayar ve konsolların yanı sıra iOS ve Android cihazlar için de gelecek.

Yapımcı firmanın notları arasında Story Mode için resmi bir hikaye senaryosu olmadığı söyleniyor. Minecraft'ın dünyasının detayları anlatımı, veya tek bir karakter üzerine anlatımdansa bizleri daha "heyecan verici" bir şeyler beklediği kesin. Bu noktada Mojang araya girip Minecraft 2'nin tamamen bir şaka olduğunu da belirtiyor. Etrafta dönen dedikodular arasında Minecraft 2 de yer alınca firma buna bir açıklama getirmek istemiş. Şimdilik sadece Minecraft ve Minecraft: Story Mode gerçeği var.

Telltale'in de yardımıyla oluşturulacak Story Mode hakkında bilinen tek şey Minecraft'ın oluşmasını sağlayan oyuncu topluluğuna da oyunda rol verilip bu jenerasyonun nasıl doğduğunu gösterecek bir yapım olması. Firma şimdilik diğer detayları gizliyor, ancak iş resmiyete çok bindi bile. Minecraft'ın hikaye tabanlı macera oyunu Minecraft: Story Mode'u 2015'in ilk ışıklarından sonra görebiliriz.

GTA Chinatown Wars Android İçin Çıkış Yaptı

YORUMLAR