Minecraft'ın Okullar İçin Tasarlanan Versiyonunun Çıkış Tarihi Belli Oldu

Minecraft'ın Okullar İçin Tasarlanan Versiyonunun Çıkış Tarihi Belli Oldu

Hatırlayacağınız üzere bu senenin başlarında Microsoft ve Mojang, okullarda eğitime destek olmak için özel bir Minecraft versiyonu geliştirdiklerini duyurmuşlardı. Minecraft Education Edition olarak adlandırılan bu özel versiyon eğitmenlerin özel Minecraft oturumları yaratmasına ve öğrencilerin bu Minecraft dünyası içerisinde belirli öğelerle etkileşime geçerek keşif yapmalarına imkan tanıyacaktı. Bu sayede öğrenciler eğitim ile kazandırılması amaçlanan bilgileri Minecraft oynayarak öğrenebilecek ve daha eğlenceli bir şekilde derslere katılabileceklerdi. Bu durum hem öğrenciler, hem de eğitmenler açısından pozitif bir kazanım anlamına geliyor. Öğrenciler hem dersten sıkılmıyorlar, hem de ilgilerini Minecraft aracılığıyla derse odaklayarak uzun bir süre dersi takip edebiliyorlar. Eğitmenler ise öğrencilerini derse odaklama derdinden kurtuluyorlar ve huzurlu bir ortamda dersleri devam ettirebiliyorlar.

Minecraft Education Edition bir süredir erken erişimde eğitim kurumlarında test ediliyordu. Bu testlerde 35.000 öğrenci ve eğitmene test katılmışlar ve değerli geri bildirimlerini paylaşmışlar. Sonuçta da Minecraft Education Edition'ın çıkış tarihi kesinleşmiş.

Microsoft'un sahibi olduğu Mojang, Minecraft Education Edition'ın 1 Kasım tarihinde resmi olarak çıkış yapacağını duyurdu. Windows 10 ve Mac OS X El Capitan işletim sistemileri üzerinde çalışabilen bu özel versiyon kullanıcı başına yıllık 5 $Ş gibi makul bir üyelik ücretiyle eğitim kurumlarına sunuluyor.

Minecraft Education Edition, özel bir yardımcı uygulamayla birlikte çıkış yapacak. Eğitmenler bu yardımcı uygulamayı indirerek oyunun kurallarını belirleyebilecekler ve öğrencileriyle iletişim kurabilecekler.

Gerçek Oyuncularla Çekilecek Minecraft Filmi Geç de Olsa Geliyor

YORUMLAR