Minecraft'ın Resmi Dergisi Çıkış Yapıyor

Minecraft'ın Resmi Dergisi Çıkış Yapıyor

Tüm dünyada popüler bir oyun olan Minecraft'ın resmi dergisinin İngiltere'de satışı yapılıyor. Ancak basım şirketi ve Mojang, derginin başka ülkelere de gitmesini istiyor. Bu isteğin ilk hedefinin ise, Amerika Birleşik Devletleri olduğu belirtildi.

Mojang şirketinin Egmont ile birlikte çıkardığı bu derginin, Minecraft'ın popüleritesini korumak amaçlı olduğunu söyleyenler var. Ancak Minecraft'ı seven oyuncular ise, bu derginin gerçekten başarılı olduğunu ve size Minecraft'ı doğru bir şekilde anlattığını düşünüyorlar.

Minecraft dergisi, 60 sayfadan oluşuyor. Derginin içerisinde Minecraft ipuçları ve hileleri, püf noktaları, hayatta kalma hikayeleri ve daha pek çok şey bulunuyor. İpuçları ve hileler bölümü, okuyucuların becerilerini nasıl geliştirebileceklerine yardımcı olmak için ayrıntılı adımlara oyuncuya anlatılıyor. Ayrıca bu bölümlere ek olarak, yeni dergide Bear, Scout, Sparks ve Monty ismindeki yeni kahramanları içeren bir çizgi roman da yer alıyor.

Mojang tarafından yapılan açıklamada, derginin İngiltere dışına kargolanacağı ve "başka bir ülkeye lojistik açıdan mümkün olan en kısa sürede yolculuk yapacağı" ifade edildi. Yani bu dergiyi pek çok oyuncusuna ulaştırmayı hedefleyen şirket, derginin fiyatını da 7 dolar olarak belirlemiş.

Okulunu Özleyen Liseli Minecraft'ta Harikalar Yarattı

YORUMLAR