MineCraft'ın Yapımcısı 70 Milyon Dolarlık Ev Aldı

MineCraft'ın Yapımcısı 70 Milyon Dolarlık Ev Aldı

En popüler oyunlardan biri olan Minecraft’ın yaratıcısı ve yapımcısı Marcus Persson yeni bir rekora daha imza attı. Persson Amerika’nın en zengin mahallerinden biri olan Beverly Hills’de kendine 70 milyon dolarlık bir ev satın aldı. Evin tanıtım videosunu mutlaka izleyin.

John Aeroe Emlak Danışmalığı şirketinin açıklamasına göre Minecraft oyununun yapımcısı Persson, Beverly Hilss’deki en pahalı evlerden birini alarak kendi ismini yeni bir rekora daha yazdırmayı başardı.

Persson, Hollywood yıldızı olmadan bu kadar para vererek Beverly Hills’de en pahalı evde oturmaya başlayan ilk insan.  Emlak Danışmanlığı sözcüsü etrafta oturan Hollywood yıldızlarının bu konuda neler düşüneceklerini çok merak ettiklerini de söyledi.

Haberin ilginç kısmı bununla kalmıyor, Persson’un bu evi Beyoncé ve Jy-Z nin teklifinden daha yüksek bir teklif vererek almış. Ev yaklaşık 2 bin 200 metre kare üzerinde bulunuyor ve tüm Los Angeles ve okyanus manzarasına hakim bir konumda.

Evin dışında bulunan havuz iPad ile kontrol edilebiliyor, 18 kişilik bir sinema salonuna sahip ve ayrıca dünyanın en usta aşçılarını kıskandıracak bir mutfağa sahip. Videoda izleyeceğiniz her akseuar ve mobilya fiyata dahil. (Arabalar dahil değil) Ev ilk satışa çıktığında başka bir emlak şirleti rafından 85 milyon dolar paha biçilmiş. Persson'un bu evi 70 milyon dolara alması sıkı bir pazarlık yaptığı anlamına da geliyor. 

İzleyelim:

Minecraft İnceleme

Minecraft Benzeri Oyunlar

Minecraft Ücretsiz Nasıl Oynanır?

Minecraft Filmi Geliyor!

YORUMLAR