Minecraft'ın Yapımcısından Yepyeni Bir Kart Savaşı: Scrolls

Minecraft'ın Yapımcısından Yepyeni Bir Kart Savaşı: Scrolls

Ünlü Minecraft oyunundan sorumlu İsveçli video oyun geliştiricisi Mojang, önümüzdeki ay çıkması planlanan yepyeni bir kart savaşı oyunu üzerinde çalışıyor. Scrolls olarak bilinen yeni oyunda stratejik olarak kart savaşları yapacağınız, yepyeni bir dünya var.

Minecraft bildiğimiz gibi kültürel bir fenomen haline geldi. Sandbox olarak geçen ve istediğinizi inşa edebileceğiniz açık dünya oyununun şu anda sahip olduğu kitle korkutucu derecede fazla. Üstelik her geçen gün artmaya devam ediyor. Aklınıza gelebilecek her lokasyonu inşa edebileceğiniz Minecraft'ın aksine Scrolls'ta canavar kartlarınızı harita üzerine yerleştirerek birkaç büyü yardımıyla büyücü rakibinizi alt etmek için uğraşıyoruz. Keskin grafikleri ve hoş temasıyla Scrolls tüm yaştan oyunculara hitap edebilecek bir yapı sergiliyor.

Microsoft'un Mojang'ı satın almasıyla birlikte aslında Scrolls da Microsoft'un altında gelişiyor diyebiliriz. Firmanın birçok yerde yeni oyuna reklam vermesi ve farkındalık yaratma isteği de bu yüzden kaynaklanıyor. Scrolls da Blizzard'ın ünlü dijital kart oyunu Hearthstone'a benzer şekilde savaş üniteleri, büyüler ve destek güçlerle kendi destenizi oluşturuyorsunuz. Ancak standart kart oyunlarından farklı olarak bulunduğunuz harita, aldığınız pozisyon ve sıra tabanlı karar aşaması işi daha stratejik bir boyuta taşıyor.

Stüdyo Scrolls'un son sürümünü PC, Mac, iOS ve Android tabletlere aynı anda çıkarmayı planlıyor. Uzun süredir kapalı beta sürecinde olan oyun masaüstü sistemlerle birlikte mobil platformlara da çıkmaya hazırlanıyor ve geliştirici firma Scrolls'un bu özelliğine büyük önem veriyor. Aynı zamanda Mojang'ın Microsoft tarafından satın alınması stüdyo için bir sorun içermiyor, hatta stüdyo oyunu hazırladığında kapak resmine Microsoft logosu koymaktan da çekinmeyecek. Microsoft da zaten Scrolls'a tam destek vererek her platformda desteklenmesini sağlıyor.

Scrolls yaklaşık 3 senedir yapım aşamasında ve stüdyo yeni çıkacak oyunlarının Microsoft bünyesinde bile heyecan yaratmasından oldukça mutluluk duyuyor; "Mojang'ı satın alarak Microsoft, Mojang oyunlarına daha da destek kattı ve ürettiğimiz oyunda en ufak bir değişikilik bile arz etmeden olduğu şekilde desteklemelerinden dolayı çok mutluyuz."

Scrolls'a az bir süre kala Mojang'ın ünlü oyunu Minecraft'ı denemek isterseniz aşağıdaki bağlantıdan oyunu hızlıca indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Amazon Senenin Üçüncü Çeyreğini 437 Milyon Dolar Zararla Kapattı

YORUMLAR