Minecraft'ta 1 milyon 128 Bin Blokla Efsane Yarattı, Dünya Rekoru Kırdı

Minecraft'ta 1 milyon 128 Bin Blokla Efsane Yarattı, Dünya Rekoru Kırdı

Minecraft’ta 1 milyon 100 binden fazla bloğu bir araya getiren oyuncu, tüm oyun dünyasının ilgi odağı oldu. Oyuncunun parmak ve bileklerinde eklem rahatsızlığı yaşıyor olması durumu daha da önemli kılıyor.

Thorlar Thorlarian isimli Minecraft oyuncusu tam 1 milyon 128 bin 960 bloğu bir araya düzenleyerek mükemmel bir Kerrigan posteri yapmayı başardı. 2010 Blizzcon Posteri olan Kerrigan figürünü birebir yapabilen oyuncu, elle yerleştirdiği blokları 23 haftalık bir zaman sürecinde 1 saatten fazla zaman harcayarak tamamlamayı başardı.

Oyuncu bu eserini hayati hastalıklarla savaşan çocuklara adadı. Make-A-Wish-Ireland projesine dahil olan bu çalışma bir “crowdfundig” projesi ve hasta çocuklar için bağış toplamaya çalışıyor. Eserini bu projeye adayan oyuncu, Kerrigan karakterini yaratırken Twitch üzerinden de canlı yayın yaptı.

Buraya kadar her şey etkileyici değil mi? Ancak olayın daha etkileyici bir kısmı daha var. Thorlar Thorlarian bir “arthritis” hastası, yani kemik ve eklem iltihabından mustarip bir oyuncu, kalem ya da fare kullanamıyor, bundan dolayı tüm eserini gözlerini kullanarak yapmış.

Thorlarian’ın Kerrigan çalışmasına DynaMap’tan detaylı olarak bakabilirsiniz.

Bu da Thorlarian’ın Twitch yayından bir bölüm.

Minecraft Hakkındaki Fikirler

En Güzel Minecraft Haritaları

Minecraft Mobil Versiyonları Yeni Güncellemeyle Coşuyor!

YORUMLAR