Minibüsten 8 Bin Adet Kaçak Telefon Çıktı

Bu sabah Tekirdağ Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün aldığı istihbarat ile bir minibüsteki kaçak telefonlar yakalandı. 8 bine yakın kaçak telefonu 43 kolinin içine saklayan suçlu, polisten kaçmayı başaramadı. Ayrıca yakalanan kaçak telefonların 20 milyon lira değerinde olduğu ifade edildi.

Bu yıl içerisinde pek çok kaçak telefon operasyonu gerçekleştiren Türk polisi, bu operasyonlara bugün bir yenisini daha ekledi. Malkara İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya’nın kontrolünde gerçekleştirilen operasyon, çok hızlı bir şekilde gelişti. Sabah saatlerinde Tekirdağ'a getirildiği öğrenilen kaçak telefonların bulunduğu minibüsü kısa sürede tespit eden Emniyet Müdürlüğü, Hayrabolu yolundaki ışıklı kavşakta minibüsü durdurdu. Minibüste yapılan arama sonucunda 43 koli kaçak telefon yakalayan polis, bu telefonların farklı farklı markalardan olduğunu belirtti.

Ayrıca 8 bin adet telefonu yakalayan Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü, bu cihazların 20 milyon TL'ye denk geldiğini öne sürdü. Bu operasyon kapsamında 1 kişiyi gözaltına alan polis, henüz gözaltını sonuçlandırmış değil. Konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isteyen Türk polisi, bu yıl içerisinde hiçbir kaçak telefonu ülkeye sokmak istemiyor.

YORUMLAR