Mini'den Artırılmış Gerçeklik Gözlüğüyle Sürüş Keyfi

Mini'den Artırılmış Gerçeklik Gözlüğüyle Sürüş Keyfi

Popüler lüks ve sevimli arabaların başında gelen Mini, sürücülere artırılmış gerçeklik gözlüğü tasarlıyor. Gözlük şimdiye kadar sürücülerin hiç tecrübe etmediği kolaylıklara ve yeniliklere sahip.

Şangay’da yapılan Auto Shanghai Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Mini Augmented Glass (artırılmış gerçek)büyük bir beğeni topladı. Gözlük sürüş bilgilerini olduğu gibi sürücüye aktarıyor. Son gittiğiniz yerleri size gösteriyor ve 1.5 kilometrelik son sürüşünüzü tekrarlayabilme olanağı sunuyor. Arabanın arka ve önündeki kameralarla bağlantı kurarak park ederken son derece kolaylık sağlamanın yanı sıra X-Işını özelliği sayesinde arabanızı binmeden tarayabilme şansı da veriyor.

Mini Augmented Glass gelen mesaj ve e-postalarınızın, görüntülü iletilerinizin de gözlük tarafından görüntülenmesi mümkün kılınmış, böylelikle telefonunuza bakmadan sürüş keyfi yaşayabiliyorsunuz. Tüm bunları yaparken gözünüzü yoldan ayırmıyor ve güvenli bir sürüş şansına da sahip oluyorsunuz. Mini'nin gözlükle ilgili yayınladığı basın fotoğraflarını galerimizden ziyaret edebilirsiniz. 

Henüz geliştirilme ve tasarım aşamasında olduğu için gözlüğün fiyatı ya da piyasaya çıkışıyla ilgili her hangi bir bilgi yok. Aşağıda Mini’nin artırılmış gerçeklik gözlüğü videosuna da buradan izleyebilirsiniz. 

2015 Cenevre OtomobilFuarı'ndan Heyecan Verici Görüntüler

Cenevre Otomobil Fuarında Bu Arabalar Baş Döndürdü

YORUMLAR