Minimal Maze App Store'un Gözdesi Oldu

Minimal Maze App Store'un Gözdesi Oldu

Yerli oyun geliştiricileri mobil platformlarda oldukça başarılı işler ortaya koyuyorlar ve bütün oyuncuların ilgisini çekmeyi başarıyorlar. Daha önce çokça örneği gördüğümüz bu başarılar silsilesine ise Minimal Maze de katıldı.

Minimal Maze, Alper İskender tarafından geliştirilen bir bulmaca oyunu. Adından da anlaşılabileceği üzere minimal bir çizim tarzı takip edilen oyun, basit olduğu kadar zorlayıcı oynanışı ve grafikleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Oyunda amacımız ise küçük karemizi, çeşitli engellerden aşırarak anahtarlara ulaştırabilmek. Öyle anlatınca çok kolay gibi görünen bu iş, uygulamaya geldiğince oyuncuyu bir hayli zorlayabiliyor. 

Oldukça başarılı sonuçlar alacağı daha çıkmadan belli olan Minimal Maze, bizim dikkatimizi çektiği kadar App Store editörlerinin de dikkatini çekmeyi başarmış. Oyun, Türkiye'nin de dahil olduğu 89 ülkede ana sayfadan servis edilmiş. Yani 89 ülkede iOS tabanlı cihazlar kullanan oyuncular, App Store'a girdiklerinde karşılarına Minimal Maze çıkmış. İlk bakışta öyle çok önemli gibi görünmeyen bu durumun sonuçları ise çok parlak olabiliyor. Daha önce bir başka yerli oyun hocus, App Store'un ana sayfasında kendine yer bulmasının ardından inanılmaz indirilme rakamlarına ulaşmış ve uluslarası ödüller kazanmıştı.

Minimal Maze'in yakaladığı bu başarının ardından yapımcısı Alper İskender de oyunu satın alan oyunculara bir başka güzel haber verdi. Bunun şerefine, çok yakın bir zaman sonra oyuna 27 farklı bölüm daha ücretsiz olarak eklenecek. 

Türk Yapımı MMORPG Kader Mühürleri'nin İlk Fragmanı Yayınlandı

Asın Bayrakları! İlk Türk Yapımı Sanal Gerçeklik Futbol Oyunu Steam'de Desteklerinizi Bekliyor!

YORUMLAR