Microsoft Korsan Windows 10 Kullanacakların Biletini Kesti

Microsoft Korsan Windows 10 Kullanacakların Biletini Kesti

Eğer korsan bir kopyadan Windows 10'a geçmeye çalışırsanız, Microsoft’tan çekeceğiniz var. İşte Microsoft’un korsan Windows 10 kullanıcılarına karşı önlemleri.

Türkiye’nin Neredeyse Yarısı Windows 10'dan Ücretsiz Faydalanamayacak haberimizin üzerine tuz biber olan bir gelişme daha var. Microsoft dün yaptığı açıklamada, orijinal lisansa sahip olmayan Windows 7 ve 8.1 sahiplerinin Windows 10’a yükselmelerinin kolay olacağını ama bir orijinal lisans satın almazlarsa bunun bedelini sıkıntılarla boğuşarak ödeyeceklerini söyledi.

Korsan kopyalar üzerine kurulan tüm Windows 10 sürümleri masa üzerinde rahatsız edici kocaman bir Windows 10 filigranı taşıyacak. Bu logoyu masa ürerinde bir duvar kağıdı ile gizlemek mümkün olmayacak. Nasıl bir zemin kullanırsanız kullanın bu filigran masa üzerinde kalacak.  

Microsoft sadece bununla da kalmayarak korsan sürümlerine hiçbir güncelleme yapmayacak, Windows mağazasından da uygulama indirmesini engelleyecek. Bunların yanı sıra her 15  ya da 30 dakikada bir bir uyarı pop-up penceresi ile orijinal lisans talep edecek. Kısaca korsan sürüm sahipleri içi boş, asla güncellemeyecek ve son derece rahatsız edici bir Windows 10 sahibi olacaklar.

Ancak Microsoft, korsan Windows 7 ve 8.1 sahiplerine özel bir fırsat sunmayı da düşünüyor. Windows 10 lisanlarını biraz daha ucuzlatarak satacak. Büyük olasılıkla da bu yöntemle ortaya çıkardığı eski korsan kullanıcıları takibe almış olacak.

Windows 10'un Sürümleri Resmi Olarak Açıklandı

Microsoft'tan Kafalarda Soru İşareti Uyandıran Windows 10 Bedava Olacak Açıklaması Geldi

YORUMLAR