Mirror's Edge: Catalyst'in Çıkış Tarihi Ertelendi

Mirror's Edge: Catalyst'in Çıkış Tarihi Ertelendi

DICE stüdyoları tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından dağıtımı yapılacak olan Mirror's Edge: Catalyst'in çıkış tarihi ertelendi.

FPS türündeki kaçış oyunu Mirror's Edge, ilk olarak 2008 yılında karşımıza çıkmıştı. Oldukça farklı tarzıyla kısa sürede ilgi toplayan oyunun devam oyunu bir türlü gelemedi. Oyuncuların beklentilerine kulak veren EA ve DICE, tekrardan bir Mirror's Edge oyunu geliştirmeye karar verdi ve o oyun Mirror's Edge: Catalyst oldu. Fakat bu oyunu devam oyunu olarak nitelendirmek pek de doğru değil. Çünkü bu oyun, zaman olarak ilk oyunun da öncesinde geçecek. 

Oyunla ilgili her şey olumlu gidiyorken gelen haber ise Mirror's Edge oyuncularının canını biraz sıkacak nitelikte. Çünkü normalde Şubat ayı içerisinde çıkış yapacağı bilinen oyunun PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkış tarihinin 24 Mayıs 2016'ya ertelendiği duyuruldu. Bu duyuru sırasında oyunun baş yapımcılarından Sara Jansson, Mirror's Edge:Catalyst konusunda vizyonlarının çok yüksekte olduğunu ve oyunculara çok gerçekçi bir deneyim sunabilmek için biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu belirtti.

YORUMLAR