MIT ile Dropbox‘un Hazırladığı Açık Kaynaklı E-Posta Platformu Inbox ile Tanışın

MIT ile Dropbox‘un Hazırladığı Açık Kaynaklı E-Posta Platformu Inbox ile Tanışın

İletişim teknolojileri gün geçtikçe daha fazla yol alıp bize daha fazla alternative sunmasına karşın bazı yöntemler uzun vaadeli bir tercih olarak zamana adapte olabiliyor. Özellikle resmi veya düzenli yazışmalar için tercih edilen e-posta hizmeti buna verilebilecek en kusursuz örneklerden biri. Ancak, e-posta trafiğine birçok hesap yüzünden hakim olamadığımız için Outlook ve Thunderbird benzeri uygulamalara rağbet göstermek durumunda kalıyoruz. Dolayısıyla iletişim kanallarımızı aktif tutmaya çalışırken üretkenliğimizi de sekteye uğratmayacak yöntemler arıyoruz.

Google, Yahoo! ve Microsoft gibi güçlü bir rekabet piyasasının olduğu e-posta hizmetinde eski alışkanlıklar değişebilir. MIT ve Dropbox ekiplerinin ortak çalışması sonucu ortaya çıkan Inbox isimli e-posta uygulaması, açık kaynaklı olmasıyla birlikte e-posta hizmetinin geleceğini tanımlayabilecek bir yapı oluşturuyor.


Inbox, I/O konferansında Google’ın takdim ettiği Gmail API için potansyel olarak en büyük rakip. E-posta servisini entegre olarak sunmak isteyen Inbox yapımcıları, açık kaynaklı olarak sunulacak olan bu hizmeti sayesinde web tabanlı olarak kullandığınız e-posta adreslerini kusursuz bir şekilde kullanmanızı amaçlıyor.

Google Drive ile Dropbox arasındaki çekişmeden sonra iki şirket arasında kıran kırana süren mücadeleye Inbox ile yepyeni bir cephe açıldı. MIT ile olan işbirliğinin de sadece teknolojik bir avantajı değil, pazarlama stratejisi olarak da kullanıcının gözünde güven yaratan bir olgu olduğu bir gerçek. Bundan sonrasını belirleyecek olan şey ise kullanıcıların beklentileri olacaktır. Dropbox ile bir etkileşimin olacağı bilinmiyor, ancak siz veri depolamak için alan arıyorsanız veya bir ön hazırlık yapmak isterseniz aşağıdaki bağlantılardan Dropbox'u indirebilirsiniz.

YORUMLAR