MixBit Youtube'a Rakip Olabilecek mi?

Youtube'un kurucularından Chad Hurley bugün Twitter üzerinde yaptığı duyuruyla yeni bir video sitesi olan MixBit'i hayata geçirmek için hazırlıklara başlandığını açıkladı. Youtube'un yapmış olduğu 1 Nisan şakasına da değinen Hurley "Youtube madem kapanıyo

MixBit Youtube'a Rakip Olabilecek mi?

Youtube'un kurucularından Chad Hurley bugün Twitter üzerinde yaptığı duyuruyla yeni bir video sitesi olan MixBit'i hayata geçirmek için hazırlıklara başlandığını açıkladı. Youtube'un yapmış olduğu 1 Nisan şakasına da değinen Hurley "Youtube madem kapanıyor, sizlerle birlikte sadece kedi videoları izlemeyeceğimiz bir video sitesi oluşturabileceğimizi düşünüyorum." diyerek MixBit'i tanıtmış oldu.

MixBit'in internet sitesi şu an aktif olsa da nasıl çalışacağı ve nasıl bir konsepte sahip olacağıyla ilgili net bir bilgi bulunmamakta. Doğrudan Youtube'a rakip olmak gibi bir amaçlarının olmadığını duyuran Hurley, bunun yerine insanların birlikte esnek bir şekilde çalışarak içerik üretmeye uğraşacakları bir platform oluşturmaya çalıştıklarından bahsetti.

Siteyi biraz karıştırdığımız zaman Google üzerinde daha önceden önbelleğe alınan bir iki sayfaya ulaşabildik. Bu görüntülenen sayfalar üzerinde döngüsel bir biçimde oynatılan mp4 formatındaki video dikkatimizi çekmeyi başardı. Bu tarz döngüsel video konsepti doğal olarak aklımıza Twitter'ın servisi Vine'ı getirmedi değil.

MixBit alan adının bu ay başında 2095 dolar gibi bir ücretle satın alındığını düşündüğümüz zaman, bunun da Google tarafından yapılan 1 Nisan şakalarından olmadığını açıkça anlayabiliyoruz.

Hurley tarafından yapılan açıklamaya göre yeni video sitesi Nisan ayı gibi hazır olacak ve yayın hayatına başlayacak. Önümüzdeki haftalarda MixBit hakkında daha fazla ayrıntı bekliyoruz.

Twitter'dan 1 Nisan Şakası

YORUMLAR