MIYO ile Kaliteli Bir Ses Deneyimi Yaşayın!

MIYO ile Kaliteli Bir Ses Deneyimi Yaşayın!

Son yıllarda otobüste, sokakta veya bir kafede koca koca kulaklıklar ile müzik dinleyenlerin sayısı artmaya başladı. Merak etmeyin bu kulaklıklar hakkında yada kullananlar hakkında kötü bir şey söylemeyeceğim. Aksine bu kişilerin ilgisini çekebilecek bir projeyi sizlere takdim edeceğim. MIYO, stüdyo kalitesinde ses dönüşümü yapan ufacık bir cihaz ve bu cihaz ile müzik dinleme keyfinizi uç boyutlarda yaşayabilirsiniz.

Kickstarter üzerinde beliren yeni projelerden bir tanesi olan Miyo, 3 kişi tarafından geliştirilen bir ses dönüştürücü. Ses dönüştürücü dedim diye aklınıza mp3'ten diğer formatlara çevirme işlemi gelmesin. Miyo, dijital sesi analoğa dönüştürebilen birinci kalite bir cihaz. Bu cihaz sayesinde normalde bilgisayarınızda dinlediğiniz tüm şarkıları çok daha yüksek kalitede dinleyebiliyorsunuz. Henüz proje aşamasında olduğu için malesef deneme fırsatım olmadı fakat sizler için projeyi didik didik inceledim.

Biliyorsunuz bilgisayarlarımız yüksek çözünürlüklü videolar açmak, hızlı çalışmak, yüksek depolama alanı vb. bir çok özelliğe sahip. Tüm bunların içerisinde yüksek kaliteli ses özelliği malesef olmuyor. Eğer bir müzik yapımcısıysanız yada müzik severseniz ve müziksiz yapamam diyenlerdenseniz, ne dediğimi daha iyi anlayacağınızı umuyorum. Yüksek ses kalitesi elde edebilmek için her zaman harcama yapmanız gerekir. Bilgisayarınıza güzel bir ses kartı, kulağınıza güzel bir kulaklık. 3 TL'ye de alabildiğiniz kulaklıklar var elbette ve onlarda tüm sesleri ve müzikleri duymanızı sağlıyor ama işin içine ses kalitesi girince o kulaklıkların fiyatı 1000 liralara kadar çıkıyor. Hatta ilgi alanım olmadığı için stüdyolarda kullanılan kulakların fiyatları daha yüksektir diye tahmin ediyorum.

MIYO'nun en güzel özelliği çok ufak boyutta olması. Cebinize sığacak boyutlara sahip olan MIYO'nun yaptığı işi ise normal şartlar altında çok daha büyük cihazlar yapabiliyor. Ayrıca bu büyük cihazların fiyatları da boyutlarında olduğu gibi MIYO'nun 20 katı civarında. Kaliteli ses duymak istiyorsanız bir dönüştürücüye ihtiyacınız var demektir. Bu ses dönüşümü yapan büyük cihazları da yanınızda gezdirerek her istediğiniz an da ulaşamazsınız. MIYO ise yanınızda olduğunu bile hissetmeyeceğiniz ufaklığı ile bir çok kişiyi büyüleyecek özelliklere sahip.

Gittiğiniz her yerdeberaberinizde stüdyo kalitesinde sesi de götürmenizi sağlayan Miyo'nun projesinin başarılı olabilmesi için Kickstarter üzerinde 20.000 Dolar toplanması gerekiyor. Proje kampanyasının bitim süresi ise 8 Ocak 2015. Yani gerekli miktara ulaşması için 29 gün var. Şimdiden 2977 Dolara ulaşan kampanyaya 4 farklı şekilde katılabiliyorsunuz. Aşağıda bu farklı katılım koşullarını görebilirsiniz:

  • 1 Dolar: Miyo'nun üretimine katkı olmak amacıyla bağış yapabileceğiniz en düşük tutar. Eğer 1 Dolar bağışlarsanız Miyo'nun üretim süreci ile ilgili bilgilendirmeleri almaya başlayabilirsiniz.
  • 200 Dolar: Sınırlı sayıda açılan bu miktarı ödeyerek Miyo'yu alacak ilk 100 kişiden bir tanesi olabilirsiniz. Şu an için 86 adet kalmış durumda. Normal fiyatı 250 Dolar olan Miyo'yu 50 Dolar indirimle birlikte ilk alanlardan olmak istiyorsanız bu paketi tercih edebilirsiniz.
  • 250 Dolar: 200 Dolarlık limitli paket ile Miyo satın alanların Miyo'ları gönderildikten sonra kargolanacak olan Miyo paketi. Tam zamanında gönderimi gerçekleşecek olan Miyo'lardan bir tane almak istiyorsanız bir üstteki paket bitti ise bu paketi tercih edebilirsiniz.
  • 450 Dolar: Sizin gibi müzik dinlemeyi çok seven bir arkadaşınıza da hediye etmek için 2 adet Miyo almayı düşünüyorsanız, bu paket ile 2 adet Miyo alabilirsiniz. Kargolar proje sahipleri tarafından karşılanacaktır.

Yukarıda 3 paketten erken teslimat ile Miyo alırsanız tahmini elinize geçmesi süresi 2015 yılı Mart ayı. Diğer 2 pakette ise tahmini elinize geçme süresi 2015 Nisan ayı civarındadır.

Cebinizde gezdirerek en yüksek kaliteli ses deneyimi yaşamak ve dinlediğiniz müziklerden çok daha fazla keyif almak istiyorsanız MIYO'nun Kickstarter sayfasına gidebilirsiniz. MIYO Kickstarter projesinin sayfasına gitmek için tıklayınız.

5G Nedir? Gerçek Tanımı Hangisi Olabilir?

YORUMLAR