Mobil Chrome Uygulamaları Köklü Bir Değişim Yaşıyor

Mobil Chrome Uygulamaları Köklü Bir Değişim Yaşıyor

Mobil için Chrome Uygulamaları projesi, web sayfalarını telefonunuza yerel bir uygulama olarak sunmak isteyen programcılar için kullanışlı bir seçenek haline geldi. Ne var ki, bugünümüze gelen projelerin birçoğu sağlayabileceği imkanlar konusunda sınırlı kaldılar. Google'ın getirdiği bir yenilik sayesinde bu web sayfaları, iOS veya Android için kurulu uygulamalar gibi çalışmaya başladılar.

Projenin yeni bir versiyonu sayesinde mobil hizmetlere giriş yapmakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda uygulamaların sunmuş olduğu zengin bildirim sisteminden yararlanabiliyorsunuz. Android kullanıcıları, kurmuş oldukları uygulamalarda bu hizmetten yararlanmaya alışıklar ancak aynı özelliğin web tabanlı bir hizmet tarafından sunulabilmesi büyük bir yenilik. Özellikle mesajlaşma veya yazışmanın diğer formatlarını kullanmak isteyenler için daha kullanışlı bir altyapı oluşturulmuş.

Yeni opsiyonlardan yararlanabilmeniz için programcıların hazırlamış oldukları yazılımları güncellemeleri gerekiyor. Bu durum gerçekleşmediği sürece altyapıdaki farkı görmeniz mümkün olmayacaktır. Önümüzdeki günlerde bu değişim sayesinde kurulu uygulamalar ile web uygulamaları arasındaki çizgi bulanıklaşırsa şaşırmamamız gerekiyor.

Android L'nin Yayınlanacağı Tarih Belli Oldu!

Android Browser'ın Güvenlik Açığı Android Kullanıcıların Yarısını Tehdit Ediyor

YORUMLAR