Mobil Cihazlar, Söylenenin Aksine Aileleri Bir Araya Getiriyor

Mobil Cihazlar, Söylenenin Aksine Aileleri Bir Araya Getiriyor

Akıllı mobil cihazların hayatımıza girmesinin ardından aile bağlarının zayıfladığı, aile bireylerinin birbirleri ile konuşmak yerine bu cihazlarla ilgilendikleri söylenmeye başlanmıştı. Fakat yapılan son araştırma, bunun çok da doğru olmadığını ortaya koydu.

T-Mobile ve anket şirket ORC Caravan tarafından yapılan bir anketin sonuçlarına göre; ebeveynlerin yüzde 70 gibi büyük bir oranı akıllı telefonların ailelerini ayırmak yerine bir araya getirdiğini söyledi. Bunun sebebi olarak da iletişim seçeneklerinin fazlalığı gösterildi. Yani e-mail, mesajlaşma, arama ya da sosyal medya gibi seçeneklerin iletişimi arttırmasıyla aile bağlarının güçlendiği belirtildi. 

Ankete katılan anne ve babaların yüzde 48'i grup konuşmaları aracılığıyla iletişimden memnun olduklarını, yüzde 54'ü özellikle Facebook'un çocuklarıyla konuşmak için en uygun platform olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra aile büyüklerinin yüzde 24'ü Snapchat tercih ederken, yüzde 22'sinin de Instagram'dan çocuklarını takip ettiği ortaya çıktı. 

Anket doğrudan yemek masasında telefonla oynamanın getirdikleri gibi konun asıl ilgilendiği yere parmak basmasa da belirtilenin aksine iletişimi güçlendirdiği sonucu vermesiyle yeterince ilginç karşılandı. 

Hangi Sosyal Medya Uygulamasında Hikaye Paylaşılmamalı

Jandarma, Star Wars Sloganıyla Sosyal Medyayı Sallad

Kullanıcılara Göre Facebook Artık Bir Sosyal Medya Çorbası


YORUMLAR