Mobil Facebook'a Paylaş Butonu Geliyor

Mobil Facebook'a Paylaş Butonu Geliyor

Mobil cihazlar üzerinden Facebook kullanan kullanıcılarının uzun zamandır hasret kaldığı özellik sonunda Facebook tarafından hayata geçiriliyor. Mobil cihazlarda kullanılan Facebook uygulaması oldukça şık ve kullanışlı gibi görünebilir ancak sıkı bir şekilde bu uygulamayı kullanan kullanıcılar bilirler ki beğendikleri bir paylaşımı mobil cihazları üzerinden paylaşamazlar, çünkü Facebook’un PC versiyonunda bulunan “paylaş” butonu mobil cihazlarda kullanılan uygulamasında yer almamaktaydı.

Tabii bu durum artık geçmişte kaldı, bundan sonra mobil cihazlar üzerinden Facebook uygulamasını kullanan her kullanıcı, Facebook üzerinde gördüğü her paylaşımı paylaş butonunu kullanarak paylaşabilecek. Uzun zamandan beri eleştirilerin odağı olan Facebook uygulaması her şeye rağmen en çok kullanılan mobil uygulamalardan biri olmasına rağmen eleştirilerin odağı idi. En büyük darbe aldığı konu ise paylaşma konusunda yaşanmaktaydı. Facebook bu derde sonunda çözüm getirdi.

Bununla beraber kullanıcıları ile barışmayı hedefleyen Facebook’un mobil uygulaması kullanıcıları tarafından yavaşlığı ile de eleştirilere maruz kalıyor. Bakalım kullanıcılarını bugüne kadar m.facebook.com adresi ile mobil platformlar üzerinden paylaşımlar yapmaya zorlayan Facebook yeni özelliği ile ne kadar beğeni kazanacak.

YORUMLAR