Mobil Kaza Tutanağı Uygulamasıyla Zaman Kazanın

Mobil Kaza Tutanağı Uygulamasıyla Zaman Kazanın

Emniyet Genel Müdürlüğü Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilen ‘Mobil Kaza Tutanağı’ uygulaması sayesinde, trafikte saatlerce beklemek tarih oluyor.

Küçük çaplı bir kaza sonrası, trafik polislerinin olay yerine geliş süresi, sizin kaybettiğiniz zaman ve ardından polislerin daha önemli işleri olmasına rağmen, bu küçük kazalarla ilgilenirken kaybettikleri dakikalar üst üste eklenince, ortaya çıkan kayıp, çoğu zaman kazada oluşandan fazla oluyor. Bu kaybın önüne geçmek isteyen Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, geliştirdiği uygulamayla tarafların zaman kazanmasını sağlıyor.

Mobil Kaza Tutanağı’nı hemen aşağıdaki linklerden indirebilir, nasıl kullanıldığını da ilgili videodan öğrenebilirsiniz:

  

Anandolu Ajansına konuşan, Ordu Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü İsmail Erol, uygulamanın Dünya’da yalnızca Türkiye’de bulunduğunu vurguladı. Kaza sonrası taraflardan birinde akıllı telefon olmasının yeterli olduğuna değinen Erol, böylelikle trafikte oluşan tıkanıklığın önüne geçileceğinin altını çizdi.

İstanbulluların En Büyük Çilesi Trafiğe Çözüm İBB'den Geldi

Sürüş Esnasında Mobil Cihaz Kullanırken Yaşanan Kazalarda Atış Var!

YORUMLAR