Mobil Oyunlarda Düşündüğümüzden Daha Fazla Vakit Geçirdiğimiz Ortaya Çıktı

Mobil Oyunlarda Düşündüğümüzden Daha Fazla Vakit Geçirdiğimiz Ortaya Çıktı

Cep telefonlarımızda Minecraft ya da Clash of Clans gibi mobil oyunlarla çok fazla ilgileniyoruz. Bunu inkar etsek bile, Nielsen araştırma şirketi gerçek rakamları açıklıyor.

Bu gibi durumlarda insan kendini suçlu hissediyor. İnkar etmek istediğiniz bir şey, kesin rakamlardan oluşan bir araştırmayla önünüze konuveriyor. Nielsen’in yaptığı son araştırmanın sonuçları da oldukça düşündürücü.

Nielsen’in yaptığı araştırma 2014 yılında akıllı telefon kullanıcılarının toplam olarak bir yılda 372 ay süreye denk gelecek şekilde uygulamalarda dolandıklarını ortaya koyuyor. Bu oran 2013 yılının rakamlarından daha yüzde 60 daha fazla.

Nielsen bu rakamları, uygulama kullanımlarının yoğunluğunu ve uygulamalarda geçirilen zamanların toplamını kümülatif olarak derleyerek sunuyor. Örneğin Minecraft veya Clash of Clans oynayanlar normal uygulama kullanıcılarından birkaç basamak daha üstte duruyorlar. Ancak toplam zaman kullanımında genel istatistiği de yükseltiyorlar. Nielsen araştırması oyun oynayan mobil telefon kullanıcılarının ayda 10 saatten fazla parmaklarını ekranlardan ayırmadığını işaret ediyor. Öte yandan oyun oynamayanlar ise sosyal medya uygulamalarında ayda 8 saatlerini mobil telefonlarında geçiriyorlar.

 

Bağımlılık Yapma Garantili Mobil Oyunlar

Tuvalette Oynayabileceğiniz En İyi Mobil Oyunlar

Mobil Oyunların Yükselişiyle Baş Gösteren 5 Sorun

YORUMLAR