Mobil Ürünler 2012 Yılına Damgasını Vurdu - Bilgi Grafiği

Mobil Ürünler 2012 Yılına Damgasını Vurdu - Bilgi Grafiği

Biz Türkler teknolojiyi seviyor ve yakından takip ediyoruz. Her ne kadar bazı ürünlerin Türkiye’ye gelişleri geç ve diğer ülkelere göre oldukça pahalı olsa da kimimiz gerektiğinde bazı gereksinimlerini kısıyor ve ya bir akıllı telefon, tablet ya da bir dizüstü bilgisayar alıyor. 2012 yılı da bu açıdan oldukça hareketli ve yoğun satışların yaşandığı bir yıl olmuş gibi görünüyor. Zira popüler fiyat ve ürün karşılaştırma sitesi Akakce.com tarafından hazırlanan son rapor bunu gösteriyor.

Akakçe tarafından hazırlanan rapora göre 2012 yılında fiyatı en çok sorgulanan ve takip edilen akıllı telefon Galaxy S3. Samsung ürünlerinin genel olarak ağırlığını koyduğu bir yıl olan 2012’de Galaxy Note 2 en çok aranan ikinci akıllı telefon olurken iPhone 4S sadece sekizinci sıraya kadar yükselebildi. Galaxy S3 Mini, Galaxy Ace ve Galaxy S2 de iPhone 4S’in önünde yer alarak ondan daha çok araştırılan ürünler arasında.

Tabletler, 2011 yılında Akakce.com fiyat karşılaştırma sitesine gelen ziyaretçilerin pek de merak etmediği ürünlerdi. Ancak bu yıl büyük bir yükseliş göstererek dizüstü bilgisayarlardan daha çok aranır, araştırılır ve satın alınır konuma geldi. Bu alanda Türk kullanıcılar Piranha Business Tab, Galaxy Note 10.1 ve Dark EvoPad ürünlerine ilgi gösterdiler.

2013 yılının mobil odaklı bir yıl olarak yaşanması ve akıllı telefon ile tabletlerin satın alınacak ürünler arasında en çok takip edilen ve fiyatı karşılaştırılan ürünler arasında olmaları bekleniyor.

Akakce.com tarafından konuyla ilgili olarak hazırlanan bilgi grafiği:

YORUMLAR