Mobil Uygulamalar ile Geçirilen Zaman Yüzde 21 Artış Gösterdi

Mobil Uygulamalar ile Geçirilen Zaman Yüzde 21 Artış Gösterdi

Akıllı telefon ve tablet kullanımı artış göstermeye devam ederken, akıllı cihazlar üzeirnde kullandığımız uygulamalar üzerinde geçirilen vakitlerde de yüzde 21'lik bir artış görüldü. Geçtiğimiz yılın oranları ile karşılaştırıldığında ortaya çıkan bu artışın önümüzdeki yıllarda devam etmesi bekleniyor.

Localytics firmasının yapmış olduğu analizlere göre ortaya çıkan sonuçlarda uygulamalar ile geçirilen sürelerin artmış olduğu gözlendi. Müzik, sağlık ve spor, sosyal medya, seyahat, eğlence, spor, oyunlar ve haberler gibi bir çok farklı kategoride yer alan uygulamaların analizlerini yapan firma zaman içerisinde en çok sayısı artan uygulama kategorisinin müzik olduğunu tespit etti. Aynı şekilde sosyal medya ve sağlık uygulamalarının sayısı da geçen yıla göre oldukça fazla artmış durumda.

Kendi müşterileri üzerinde 1.5 milyar cihaza yüklenmiş olan 28000 uygulama ile gerçekleştirilen analiz, 2013 ağustos ayı ve 2014 yılı Ağustos aylarını kıyaslamaktadır. Sonuç olarak kullanıcıların uygulamalar üzerinde geçirdiği ortalama sürenin yüzde 21 arttığını görüyoruz. Bu istatistikler dışında aynı analizde kullanıcıların cihazlarında ortalama 26.8 uygulama bulundurduğunu ve aylık olarak uygulamalar ile 30'dan fazla saat geçirdiğini belirtti.

Kullanıcıların genel olarak ikiye ayrıldığı test sonuçlarına göre, kullanıcıların belirli bir kısmı sürekli yeni uygulamalar indirerek deneme yapıyorlar ve beğenip beğenmemelerine göre kullanıp siliyorlar ve diğer kullanıcılar ise yeni uygulamalar indirmeyi sevmeyerek sahip oldukları uygulamalar üzerinde vakit geçiriyorlar

En çok kullandığınız mobil uygulamaları, kullanım alışkanlıklarınızı ve uygulamalar ile geçirdiğiniz süreleri bizlerle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Zengin Facebook'u Hizmete Açıldı

YORUMLAR