Modern Warfare 2 Remastered Ay Sonunda Gelebilir

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered

Birkaç hafta önce, Activision’ın Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered ile oyuncuların karşısına çıkabileceğine dair söylentiler yayılmaya başlamıştı. Bugün CoD: MW 2 Remastered’ın nisan ayının sonunda çıkacağı iddia edildi.

Activision, Calf of Duty: Modern Warfare ile FPS dünyasında önemli bir başarı yakalamış ve modern savaş oyunlarını oyun sektörüne sağlam şekilde yerleştirmişti. Mükemmel oynanışı ve başarılı hikayesiyle FPS sevenlerin gönlünde taht kuran Modern Warfare’den sonra tekrar İkinci Dünya Savaşı yıllarına dönen seri, 2009 yılında piyasaya sürülen Call of Duty: Modern Warfare 2 ile tekrar modern savaşa dönmüştü.

Soap ve Ghost gibi karakterleriyle oyuncuların en sevdiği oyunlar arasına adını yazdıran Call of Duty: Modern Warfare 2, üzerinden yıllar geçse bile unutulmamıştı. Yakın zaman önce 2004 yılında piyasaya sürülen ilk Modern Warfare’i elden geçirerek, tekrar piyasaya süren Activision’ın bir sonraki hamlesinin Modern Warfare 2 olacağı iddia edilmeye başlanmıştı.

Call of Duty serisine dair yaptığı sızıntı haberlerle adından söz ettiren Charlie Intel, bugün itibarıyla yeni iddialar ortaya attı. Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered’ın kesin olarak piyasaya sürüleceğini söyleyen Charlie Intel, oyunun Nisan 2018’in son günlerinde piyasaya sürüleceğini söyledi.

Charlie Intel’in iddiasının ardından IGN Italia, Amazon İtalya’nın MW2 Remastered’ı çok kısa süreliğine internet sitesinde listelediğini ve anında yayından kaldırdığını söyledi. Keza Eurogamer isimli bir başka internet sitesi de Activision çalışanlarına dayandırdığı haberde, MW2’nin ay sonunda tekrar oyuncularla buluşacağını belirtti.

2016 yılında raflardaki yerini alan Call of Duty: Modern Warfare Remastered’ı yenileyen Raven Software isimli oyun stüdyosunun Modern Warfare 2 projesi üzerinde de çalıştığı kaydedilirken, 30 Nisan tarihinde oyunun oynanabilir olacağı belirtildi.

 

YORUMLAR