Monster Hunter: World ile Seri Dünyaya Açılıyor

Monster Hunter: World ile Seri Dünyaya Açılıyor

Japonya'nın en sevilen oyun serilerinden biri olan Monster Hunter, yaptığı milyonlarca kopyalık satışlarla ses getirse de bugüne kadar dünyanın geri kalanında oynanma şansı yakalayamamıştı. Sony bunu değiştirmek için harekete geçti ve E3 2017 sırasında Monster Hunter: World isimli oyununu duyurdu. 

Electronic Entertainment Expo 2017'de bugün sahneye çıkan Sony, yeni oyunlarını birbir tanıtmaya başladı. Uncharted ile başladığı gösterileri, muhteşem sahne şovlarıyla süsleyen, girişte daha önce görülmemiş müzikal bir gösteri yapan Sony, gösterinin devamına da sürprizler saklamıştı. Bu sürprizlerden bir tanesi de oldukça eğlenceli bir videoyla tanıtılan Monster Hunter: World isimli oyundu.

İlk olarak 2004 yılında karşımıza çıkan Monster Hunter serisi, sonrasında neredeyse her yıl piyasaya sürülmüş; ancak oyun sadece Japonya'da satışa çıkarılmıştı. Buna rağmen son olarak piyasaya sürülen Monster Hunter X isimli oyun, ilk ayında 3.2 milyon kopya satarak, sadece Japonya'da çıkmasına rağmen ne kadar büyük bir isim olduğu tekrar bizlere kanıtlamıştı. 

E3 2017 sunumunda Monster Hunter'a da yer vermek isteyen Sony, uzun uzadıya Monster Hunter X videosunu göstermesinin yanı sıra bir başka haberi daha herkesle paylaştı. Oyunun 2018 yılının başında Playstation 4 ve Xbox One için piyasaya sürüleceği açıklandı. Bununla da yetinmeyen şirket, serinin ilk defa dünya çapında satılacağının da bilgisini verdi. 

God of War'ın E3 2017 Videosu Yayınlandı

Yeni Spider-Man Oyunu Mükemmel Görünüyor!

YORUMLAR