Moons of Madness'ın PS4 ve Xbox One Versiyonları Ertelendi

H.P. Lovecraft romanlarından esinlenilerek geliştirilen Moons of Madness, Ekim ayı içerisinde PC kullanıcılarıyla buluşturulmuştu. Funcom ve Rock Pocket Games, oyunun duyurusunu yaptıklarında PlayStation 4 ve Xbox One için de geliştirilmekte olduğunu ve 21 Ocak 2020 tarihinde satışa sunulacağının bilgisini vermişleri.

Funcom, yaptığı açıklama ile oyunun konsol çıkış tarihinin erlekendiğini duyurdu. Moons of Madness PlayStation 4 ve Xbox One çıkış tarihi ise 24 Mart 2020 olarak belirlendi. Yani fazladan birkaç ay daha beklemek gerekecek.

Duyuruyu oyunun resmi Twitter hesabı üzerinden gerçekleştiren Funcom ve Rock Pocket Games, "Moons of Madness'ın konsol versiyonunu 24 Mart 2020 tarihine kaydırdığımızı duyurmak zorunda oluşumuz güç bir durum. Bu sayede konsollar için en iyi hale getirmek adına daha fazla zamanımız olacak. Bunun yol açabileceği hayal kırıklıklarını anlıyor ve özür diliyoruz." yorumunda bulundular.

 

Moons of Madness konusu

H.P. Lovecraft romanlarından esinlenilerek ortaya çıkartılan Moons of Madness oyununda, kızıl gezegenden gelen gizemli bir sinyalin çözülebilmesi için oluşturulan Invictus adında modern Mars araştırma bölümünde çalışan teknisyen Shane Newehart rolündesiniz. Göreviniz ise nakliye gemisi Cyrano gelene kadar ışıkları açık tutmak. Ne var ki, normal olmayan hadiselerin bir anda baş göstermesi ve bununla bağlantılı olarak yaşanan arızalar ve seraya sızan gizemli sis en büyük kabusun baş göstermesine neden oluyor. Doğal olmayan elementler ve korku ile desteklenmiş atmosferin sizleri beklediği oyunda, bir yandan üste bulunan bilgisayarları, elektrikli sistemleri, taşıtları, güneş sistemi panellerini ve daha fazlasını kullanarak baş gösteren sorunların üstesinden gelmeye ve bir yandan da hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

YORUMLAR