MOOS ile iPhone'a Kablosuz Şarj Özelliği Kazandırmak Mümkün!

MOOS ile iPhone'a Kablosuz Şarj Özelliği Kazandırmak Mümkün!

iPhone’da olması beklenen özelliklerden biri de kablosuz şarj özelliği. Kimilerine göre bu durum iPhone’un dezavantajlarından biri olarak görülüyor fakat MOOS adı verilen cihazı duyduktan sonra bu fikriniz değişecektir diye düşünüyorum.

Kablosuz şarj özelliği sağlayan kılıfların kaba ve portatif olmamasından dolayı iPhone kullanıcıları tarafından çok fazla tercih edilmiyor. İlginç projelerin ve ürünlerin yer aldığı Indiegogo’da sunulan MOOS adı verilen ürün, iPhone sahiplerini bu konuda memnun edecek gibi görünüyor. “Dünya’nın En İnce Kablosuz Şarj Çıkartması” sloganıyla sunulan çıkartmayı ilk gördüğünüzde normal kılıflardan sanabilirsiniz fakat durum hiç de öyle değil.

MOOS adı verilen çıkartma, telefonun arka kapağına yapıştırılıyor ve alt kısımdaki kablo da cihazın lightning girişine takılıyor. Bu adımdan sonra kablosuz şarj standına cihazı koyarak şarj işlemine başlayabiliyorsunuz. Birbirinden farklı onlarca tasarımla birlikte sunulan ve her zevke uygun bir çıkartma bulabileceğiniz MOOS’a sahip olabilmek için projeye minimum 15 dolarlık bağışta bulunmanız gerekiyor. iPhone 6 ve iPhone 6S sahibiyseniz 15 dolar, iPhone 6 Plus ve iPhone 6S Plus için de 19 dolarlık ücreti ödemeniz gerekiyor.

20 bin dolar destek bekleyen MOOS projesinde bu meblağa ulaşıldığında ürün, Nisan 2016 tarihinde iPhone kullanıcılarıyla buluşacak. Merak edenler için; projeye yapılan bağış an itibariyle 579 dolara ulaşmış durumda.

YORUMLAR