Mortal Kombat 11'in Kutu Tasarımı Resmi Olarak Gösterildi

Mortal Kombat serisinin yeni oyunu Mortal Kombat 11, The Game Awards 2018 şovunda, Ed Boon tarafından sürpriz bir şekilde duyurulmuştu. Serinin yeni oyunu yaklaşık dört yıllık bir boşluktan sonra, PlayStation 4, PC ve Xbox One platformlarında, 23 Nisan 2019 tarihinde satışa sunulacak. Ancak bunun öncesinde, merak edilen detayları öğrenmek için önümüzdeki haftayı bekliyoruz. Bu detayların arasında, tabii ki oyunun kutu tasarımı da var. Ne var ki, artık merak etmemize gerek yok. Ed Boon Twitter hesabı üzerinden Mortal Kombat 11'in kutu tasarımı paylaştı.

İlk oyunu 1992 yılında çıkmış olan Mortal Kombat serisinin ilk oyunları Midway tarafından geliştiriliyordu. Ne var ki, stüdyonun iflas bayrağını çekmesinden sonra Warner Bros. Entertainment tarafından satın alınmış ve NetherRealm Studios olarak yoluna devam etmesi sağlanmıştı. O zamanlardan bu zamanlara kadar da birçok platformda boy göstermiş olan Mortal Kombat serisi, 23 Nisan 2019 tarihinde geri dönecek. Ancak bunun öncesinde, 17 Ocak 2019 tarihinde Mortal Kombat 11 ile ilgili merak ettiğimiz çoğu şeyi öğreneceğimiz bir canlı yayın bizleri bekliyor. O gün için bizleri heyecanlandırmak isteyen Ed Boon da Twitter hesabı üzerinden oyunun kutu tasarımını paylaştı.

Ed Boon ağabeyimiz Mortal Kombat 11 oyununun kapak tasarımı için Scorpion karakterini seçmiş. Duyuru fragmanına da bakarak Mortal Kombat 11 oyunundaki versiyonuna benzer daha yaşlı halinin oyunda yer alacağını biliyor olsak da yeni oyunun kapağında daha modern görünümlü bir Scorpion karakteri görüyoruz. Bu kapak tasarımı, esasında geçtiğimiz ay Reddit üzerinde ortaya çıkan bir sızıntı ile kendisini göstermişti.

Bir kullanıcının, geliştirici stüdyo personellerine yönelik olan bir e-postanın kazara kendisine geldiğini iddia etmesiyle yaşanan hadise, Mortal Kombat 11 oyununun kapak tasarımını da ortaya çıkartmıştı. Aynı e-postada, Sonya Blade karakterinin Ronda Rousey tarafından seslendirileceğinden bahsedilirken, Geras isimli yeni bir karakterin de adı geçiyordu. Tabii ki tüm bu detaylar, 17 Ocak 2019 tarihinde yapılacak olan canlı yayın ile netlik kazanacak.