Moto G5S Plus Uygun Fiyatıyla 29 Eylül'de Satışta Olacak

Moto G5S Plus

Bu yılın başlarında piyasaya sürülen Moto G5 ve Moto G5 Plus modelleri, hala pazarın en ekonomik akıllı telefonları arasında yer alıyor. Bir hafta sonra ise Motorola, G5 Plus modelinin geliştirilmiş versiyonu olan G5S Plus’ı satışa çıkaracak. Yeni G5S Plus yine uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

G5 serisinin daha geniş olan akıllı telefonu G5 Plus, mevcut özelliklerinin yükseltilmiş sürümüyle tekrar sahneye çıkacak. 29 Eylül’de satışa çıkacak olan G5S Plus, 230 dolar fiyat etiketiyle raflarda olacak. Yeni G5S Plus selefiyle karşılaştırıldığında ilk göze çarpan detay, ekran boyutunun 5.2 inçten 5.5 inçe çıkması oldu. 13 MP arka kamerası ikili kamera olarak güncellenirken ön kamera da 5MP’den 8 MP’e yükseldi. Ayrıca G5 Plus’ın plastik gövdesinin yerine G5S Plus metal gövdeye sahip olacak.

Ne yazık ki eski G5’lerde olmayan NFC ve USB-C gibi özellikler yine eksik bırakıldı. Ancak G5S Plus fiyatına göre oldukça iyi özelliklere sahip bir akıllı telefon olarak değerlendiriliyor. G5S Plus 32 GB ve 64 GB sürümleri sırasıyla 230 ve 300 dolardan satışa çıkacak ki bu rakamlar G5 Plus’ın lansman fiyatlarıyla aynı seviyede. Yani özelliklerin yükseltilmesine karşın fiyatın değişmemesi tüketiciler tarafından cezbedici bulunabilir.

YORUMLAR