Moto G6 Plus, Geekbench Sonuçları Ortaya Çıktı

Motorola Moto G6 Plus

Daha önce Motorola G6 ailesi ile ilgili G6, G6 Plus ve G6 Play modellerinin detayları sızmıştı ve haberleri yapılmıştı. Şimdilerde ise Motorola’nın 19 Nisan’da Brezilya’nın Sao Paulo kentinde tanıtması beklenen modellerden biri olan Moto G6 Plus’a ait Geekbench testinin sonuçları ortaya çıktı.

Akıllı telefon sektörünün en önemli testlerinden biri olan Geekbench’e göre Moto G6 Plus, 2.21 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Snapdragon 660 işlemci seti ile gelecek. Telefonun tek çekirdek testinde 866 puan aldığı, çoklu çekirdek testinde ise 4123 puan aldığı görülüyor. Yine testlere göre, telefonda 4 GB RAM yer alacak. İşletim sistemi olarak da Android Oreo 8.0’ın tercih edilmesi bekleniyor.

Moto G6 Plus Geekbench 2

Çift arka kamera ile gelmesi beklenen Moto G6 Plus’ın, 18:9 ekran oranına sahip 5,93 inç Full HD bir ekran ile geleceği söyleniyor. Parmak izi sensörünün ön tarafta yer alacağı söylenen telefonda, 3.200 mAh’lik bir batarya yer alacak.

Moto G6 serisinin en yeni ve en pahalı modeli olarak karşımıza çıkması beklenen Moto G6 Plus’ın iki farklı renk seçeneği ile piyasaya çıkacağı söyleniyor.

Moto G6 Plus’ın Geekbench testine ait detaylı tüm sonuçları Geekbench’in internet sitesinden inceleyebilirsiniz.