İstanbul Valiliği Açıkladı: Motokuryelere Trafiğe Çıkma Yasağı!

Gün içerisinde gerçekleşmesi beklenen kuvvetli fırtına ve kar yağışı nedeniyle motokuryelerle ilgili önemli bir karar alındı. İşte detaylar!

İstanbul Valiliği Açıkladı: Motokuryelere Trafiğe Çıkma Yasağı!

Bugün İstanbul genelinde beklenen kuvvetli fırtına ve kar yağışı nedeniyle Meteoroloji Genel Merkezi tarafından uyarı yapılmıştı. Uyarılar ve önlemler çerçevesinde motokuryeler için bir karar alınıp alınmayacağı merak edilirken, İstanbul Valiliği'nden beklenen açıklama geldi.

İstanbul Valisi Kararı Twitter'dan Duyurdu

Gün boyunca devam etmesi beklenen ve yoğun kar yağışına dönüşeceği tahmin edilen kuvvetli fırtına nedeniyle İstanbul Valiliği motokuryelerin, elektrikli scooter'ların ve motosikletlerin bugün saat 18.00'den itibaren trafiğe çıkışını yasakladı.

Bugün itibariyle etkisini göstermesi beklenen kar yağışının Salı ve Çarşamba günü etkisini artırması bekleniyor. Perşembe günüyle birlikte ise kar yağışının etkisinin azalacağı düşünülüyor. Vatandaşların gerek seyahat gerek iş planlarını bu doğrultuda yapması tavsiye ediliyor.

Türkiye'de 2022'nin Meteoroloji Enleri Belli Oldu
İNTERNET

Türkiye'de 2022'nin Meteoroloji Enleri Belli Oldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin il ve ilçelerinin meteorolojik parametrelerini gösteren 2.

YORUMLAR