Motorola'dan Android One Telefonu: Motorola One Power

Daha önce Moto X4 ile Android One pazarına giriş yapmış olan Motorola, şimdi de One Power cihazıyla gündemde. Orta segmente hitap edeceği belirtilen One Power'ın çentikli ekranla gelebileceği ifade edildi.

Henüz şirket tarafından resmi açıklama gelmemesine rağmen Motorola'nın böyle bir cihaz üzerinde çalıştığı biliniyordu. Bugün gelen daha fazla detayla birlikte Motorola One Power'ı öğrenmiş olduk. Aslında başlı başına bir marka olan One Power, tek başına cihaz çıkartmak yerine Motorola himayesine girmiş durumda. Yani bu cihazını Motorola adı altında sunacak olan One Power'ın yalnızca bir sürüm olarak kalacağını belirtmek gerekiyor.

ABD'li şirketin daha önceden sunduğu ve ilk Android One telefonu olan Moto X4'ten sonra bu cihazın daha başarılı olacağının şimdiden garantisi veriliyor. Aynı zamanda düşük bir ihtimal olmasına rağmen yeni modelin One Power yerine Moto X5 adıyla gelebileceği de söyleniyor.

Henüz cihaz hakkında net bilgiler yer almamasına rağmen Motorola One Power'ın 4GB RAM ve Snapdragon 6xx yonga setiyle gelebileceği düşünülüyor. Orta seviyeye hitap edeceği belirtilen One Power'ın en az 32GB dahili depolamaya sahip olacağı ifade ediliyor. Ayrıca ekran konusunda ise kullanıcıları üzmeyecek olan cihazda geniş bir çentik bulunuyor.

Son olarak 6 Haziran Çarşamba günü Moto Z3 Play ile birlikte tanıtılacağı dile getirilen cihazın önce ABD, daha sonra tüm dünyada satışa çıkacağı ifade edildi.

Peki ya siz Motorola One Power hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.