Motorola, Nexus 6'ları Geri Çağırıyor

Nexus serisinin yeni üyesi Nexus 6, ortaya çıkan bir yazılımsal sorun nedeniyle geri çağırılıyor.

Motorola, Nexus 6'ları Geri Çağırıyor

Motorola’nın Nexus serisinin yeni üyesi Nexus 6’da özel bir yazılım problemi ortaya çıktı. Sadece AT&T’nin satışa sunduğu modellerde yer alan bu sorundan dolayı cihazlar geri çağırılıyor.

Google ve Motorola işbirliğiyle satışa sunulan Nexus 6’da beklenmeyen bir sorun ortaya çıktı. Motorola ve AT&T’nin açıklamasına göre bazı Nexus 6 sürümleri yazılımsal olarak ciddi problemlere sahip olduğundan mutlaka değiştirilmesi gerekiyor.
Amerikalı telekomünikasyon şirketi AT&T’nin satışa sunduğu Nexus 6 serisi akıllı telefonların büyük bir kısmı yanlış yüklenen bir yazılım yüzünden kulanılamaz hale gelmiş. Çok sayıda kullanıcı, cihazlarını açtıklarında sadece siyah bir ekran ile karşı karşıya kaldıklarını belirtiyorlar.

Sorunu yaşayan çok sayıdaki kullanıcı, AT&T ile iletişime geçince Motorola devreye girerek, değişim prosedürünü başlattı. Cihazlara yanlış yazılım yükleyerek dağıtımcı şirkete gönderenin ise Motorola olduğunu söyleniyor. Motorola ve AT&T, cihazların ücretsiz değişimini sağlayacaklarının garantisini veriyor. Ancak, mağazalardaki Nexus 6 stoklarının tükendiğinden dolayı değişim işlemi için birkaç gün daha beklemeleri gerektiğini belirtiyorlar.

Nexus 6 satışa sunulduğunda yoğun bir ilgi görmüştü ve pek çok alanda oldukça güzel sonuçlar almayı başarmıştı.

Google'ın Yeni Servisiyle Rahatsız Olduğunuz Reklamları Kaldırabilirsiniz

YORUMLAR