Motorola Sonunda Moto X'i Resmi Olarak Duyurdu

Motorola Sonunda Moto X'i Resmi Olarak Duyurdu

Hakkında uzun süredir internet üzerinde sızdırılan resimler ve haberler dönen Motorola'nın Moto X akıllı telefonu sonunda resmi olarak duyuruldu. Ağustos ayının sonlarına doğru Amerika'da piyasaya sürülecek olan cihaz oldukça ilgi çekici.

Motorola, Google tarafından satın alındığından bu yana bu tarz gelişmiş bir cihaz piyasaya sürmemişti. Bu nedenle iyi bir geri dönüş yapabilmesi için bu tarz bir gelişmiş cihaza ihtiyacı olduğu düşünülüyordu ve Motorola epeydir beklenen akıllı telefonunu sonunda piyasaya süreceğini açıkladı.

Dün yaptığı resmi açıklama ile cihazı tanıtan Motorola, yıllardır öyle bir ürün çıkarmamasına rağmen bu bekleyişe değen bir ürün çıkarttığını düşünüyorum. Android dünyasının iPhone'u olarak görülen bu yeni cihaz bir çok gelişmiş özelliğe sahip. Bunlardan ilgimi en çok çeken ise dokunmadan kontrol özelliği. Bu özellik sayesinde telefonunuza sesli komut vererek, bir arkadaşınızı aratabilir, Google'a girebilir veya hava durumunu sorabilirsiniz.

Bir diğer güzel özelliklerden birisi ise, cihaz cebinizdemi, elinimizdemi yada hareket halindeki bir araçtamı olduğunu anlayabiliyor. Buna bağlı olarak alışkanlıklarınızı aklında tutarak ona göre hareket edebiliyor. Ayrıca ajandanızda bulunan toplantılara girdiğinizde telefon sizin için gelen tüm aramaları sesli mesaja otomatik olarak yönlendiriyor.

Bir çok değişik renk seçeneğiyle birlikte sunulacak olan akıllı telefonun kısa zaman içerisinde ahşap desenli modelide satışa çıkarılacak.

Android 4.2.2 ile birlikte gelen Moto X, 4.7 inçlik AMOLED ekrana sahip ve 720p görüntü kalitesini destekliyor. Çift çekirdekli 1.7 GHz Qualcomm S4 Pro ve Adreno 320 GPU parçaları kullanılan akıllı telefonun performansından memnun kalmamanız zor görünüyor. 10 megapiksel kamera, 2 megapiksel ön kamera, 2 GB RAM, 16 GB veya 32 GB'lık hafıza seçeneğiyle yeni Motorola Moto X'i beğeniceğinizi düşünüyorum. Ayrıca Moto X'i satın alan kişilere 2 senelik ücretsiz olarak kullanabilecekleri 50 GB'lık Google Drive alanı verilecek.

Tüm bu gelişmiş özelliklere rağmen Amerika'daki fiyatı oldukça düşük diyebilirim. 5 büyük şirket tarafından satışa sunulacak Moto X'in, yapılan taahhütlü anlaşmalar sonucu 16 GB'lık hafıza seçeneğiyle 199 $ ve 32 GB'lık hafıza seçeneğiyle 249 $'a satışa çıkartılacak. Amerika dışındaki ülkelere Eylül ayı başında gelmesi beklenen ürünün bu ülkelerdeki fiyatı hakkında bilgi verilmedi.

Facebook'un Yeni Özelliği ile Zamanda Yolculuk

YORUMLAR