Motorola’nın Patronu Apple’a Fena Çattı

Motorola’nın Patronu Apple’a Fena Çattı

Motorola'nın CEO’su Rick Osterloth, Apple tasarımcısı ve yardımcı başkanı Johny Ive'in yaptığı bir eleştiriye çok sert cevap verdi. Johny Ive bir konuşmasında isim vermeden bir Android üreticisini çok fazla seçenek sunmakla tasarımcılarını zora soktuğunu söyleyerek şirketi suçlamıştı. 

Apple tasarımcısı ve yardımcı başkanı Johny Ive geçen hafta yaptığı bir röportajda isim vermeden bir Android telefon üreticisini eleştirmişti. Ive ne kadar isim vermemeye çalışsa da konuşmasının bir kısmında Motorola'nın şirket felsefesine eleştirince ipler koptu. 

Ive konuşmasında Motorola'nın Moto Maker tasarım projesini eleştirdiğini açığa vurunca Motorola CEO'su Rick Osterloth’un cevabı gecikmedi. Osterloth doğrudan Apple'ın ismini vererek yaptığı açıklmasında, pazarda bir ayrımcılık yapıldığının farkında olduklarını, özellikle Apple’ın var olan astronomik fiyat politikasıyla geleceği temsil etmemesi gerektiğini ifade etti. 

Osterloth konuşmasında, akıllı cihazların lüks ve pahalı olmamaları ve tüketicilerin sınıf farkı egosu yaşamamaları gerektiğini söylerken, Moto E ve Moto G gibi cihazların seçenek olarak ucuz fiyata farklı kaliteler sunduğuna dikkat çekti. 

Android cihazların çeşitliliği ve kullanıcının ihtiyacına göre artıp azalan fiyatlarının Apple’ı hiç ilgilendirmediğini söyleyen Osterloth, tüketicinin bir ürün için birden fazla renk, fiyat ve özellik seçebiliyor olabilmesinin pazarda güven ve hareket yarattığını, Apple'ın ağır ve zorlayıcı fiyat politikalarının şirketin kendi sonunu hazırladığını da sert bir şekilde ifade etti. 

Motorola Moto E Fotoğrafları

Motorola Droid Turbo Tanıtıldı

YORUMLAR