Mozilla Firefox 21 Yayınlandı

Mozilla Firefox 21 Yayınlandı

Resmi olarak duyurulmamış olsa da gün içerisinde Mozilla Firefox sunucuları üzerine resmi olarak yüklenen Firefox'un yeni sürümü Firefox 21 indirilebilir durumda. Mozilla tarafından resmi duyurunun günün ilerleyen saatlerinde yapılması bekleniyor.

Firefox'un yeni sürümüyle birlikte öne çıkan en önemli özellik beklendiği gibi Do Not Track özelliği için geliştirilen kullanıcı arayüzü oldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar farklı sitelerin takip aktiviteleriyle ilgili görüşlerini 3 seçenek ile bildirebilecekler. Bu noktada takip edilmek istiyorum, takip edilmek istemiyorum ve benim hakkımda hiçbir bilgi verme seçenekleri dikkat çekiyor.

Yeni sürümle gelen bir diğer büyük yenilikse Firefox Health Report (Firefox Sağlık Raporu). Bu özellik sayesinde kullanıcılar gelecek sürümlerde tarayıcının nasıl daha verimli olarak çalışabileceği ve tarayıcı üzerinde ne gibi sorunlar olduğunu doğrudan Mozilla tarafına iletebilecek. Kullanıcılar eğer bu özelliği kullanmak istemiyorlarsa tamamen silebilecekler.

Aynı zamanda Firefox 21 kullanıcılara en iyi ve hızlı internet deneyimini sunabilmek için yavaş başlatma süresine sahip olan cihazları algılayarak, tarayıcı hızlandırmak için neler yapılabileceği konusunda kullanıcılara genel talimatlar sunacak.

Mozilla Firefox'un son sürümü olan Firefox 21'i sitemiz üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

Nokia Lumia 925: Gözünüzün Gördüğünden Fazlası

YORUMLAR