Mozilla Firefox 31 Yayınlandı

Mozilla Firefox 31 Yayınlandı

Mozilla Firefox, her ne kadar geçmişteki popülerliğinin bir kısmını kaybetmiş olsa da, web tarayıcıları arasındaki yerini korumayı başarıyor ve yeni sürümleri ile birlikte kullanıcılara iyi bir web gezintisi deneyimi sunabiliyor. Firefox 31 de bugün yayınlanarak kullanıcıların deneyimine sunuldu. Bu sürümde karşımıza çıkan bazı güvenlik ve performans güncellemelerinin pek çok kullanıcının hoşuna gideceğine inanıyorum.

Bu sürümde ortaya çıkan değişikliklere kısaca bir göz atmayı istediğinize eminim. Aşağıda bu değişikliklere dair maddeleri kolayca görebilirsiniz.

  • Yeni sekme sayfasına arama bölümü eklendi
  • OpenType MATH Table ile matematik fontlarına destek verildi
  • OGG ve PDF uzantılı dosyaları açabilme
  • Varsayılan sertifika doğrulayıcı olarak mozilla::pkix kullanımı
  • CSS3 değişkenleri eklendi
  • WebVTT eklendi ve etkinleştirildi
  • Geliştirici araçlarındaki çok sayıda düzenleme

Tabii ki bu güncellemelerin yanında performansın iyileştirilmesi ve güvenliğin arttırılması için de çeşitli ufak kod değişiklikleri gerçekleştirilmiş ancak bunlara dair herhangi bir detaylı bilgi şimdilik mevcut değil.

Mozilla Firefox'un yanında Thunderbird de Thunderbird 31 olarak güncellendi ve e-posta istemcisi olarak programı kullananların yeni sürümü indirmelerini öneriyoruz.

Yeni sürümde Australis adlı yeni arayüzün kullanımına devam ediliyor ancak dileyen kullanıcılar varolan çeşitli tema seçeneklerinden faydalanarak Firefox'larını eski Firefox görünümüne döndürebilir ve bu şekilde kullanmaya devam edebilirler.

Mozilla Firefox 31 ve Mozilla Thunderbird 31'i indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Twitch Android uygulaması güncellendi

YORUMLAR