Mozilla Firefox 32.0.1 Yayınlandı

Mozilla Firefox 32.0.1 Yayınlandı

Mozilla Firefox'un uzun yıllardır devam eden mücadelesi geçtiğimiz aylarda tamamen yenilenen bir arayüz ve yeni özelliklerle birlikte biraz hız kazanmayı başarmıştı. Elbette gerçekleşen değişiklikler hem varolan kullanıcı tabanını korumak, hem de diğer web tarayıcılarından kullanıcı kapabilmek için oldukça gerekliydi. Zira Google Chrome ve Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox'a oldukça sıkı bir rekabet sunuyorlar ve Firefox'un zaman zaman bu tarayıcıları yakalamakta zorlandığını da görebiliyoruz.

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Firefox 32 ile birlikte şifre yöneticisinin eklenmesi ve eklenti yöneticisinin performansında iyileştirmeler ortaya çıkmıştı. Böylece kullanıcıların daha iyi bir tarayıcı deneyimine erişmesi planlanıyordu fakat ufak tefek bazı pürüzler bu deneyimin yansıtılmasına engel oluyordu.

Dolayısıyla Firefox 32.0.1 yayınlandı ve bu güncelleme ile birlikte rahatsızlık veren küçük noktalar Mozilla tarafından kapatıldı. Bu güncellemede gelen değişikliklere göz atmak gerekirse;

  • Bazı grafik kartlarıyla yaşanan sıkıntılar giderildi
  • İkon gösterimlerindeki hataların ortadan kaldırılması
  • setRemoteDescription() sorunu çözüldü
  • Performans ve güvenlik iyileştirmeleri

Bunların bir kaçını kullanıcılar tespit edebilseler de pek çok iyileştirmenin gözlerden uzak noktalarda olduğunu da belirtmek gerek. Ancak daha akıcı ve hızlı bir internet gezintisinin Firefox 32.0.1 sürümüyle birlikte mümkün olduğunu unutmayın.

Mozilla Firefox'u cihazlarınıza indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

iPhone 6 Plus ve Galaxy Note 4 karşılaştırması

YORUMLAR