Mozilla Firefox 37.0 Yayınlandı

Mozilla Firefox 37.0 Yayınlandı

Mozilla Firefox, her zaman olduğu gibi düzenli güncellemelerine devam ediyor ve şimdi de Firefox 37.0 sürümü karşımıza çıktı. Firefox'un bu yeni sürümünde hem bir kaç yeni özellik hem de kullanıcıların farkedemeyecekleri kaput altı düzenlemeler yer alıyor. Elbette daha yüksek bir performans ve güvenlik için yapılmış değişiklikler de yine kullanıcıların pek farketmeyecekleri ancak bu sürümde yer alan özellikler arasında.

Firefox 37.0 ile birlikte gelen yeni özellikleri listelemek gerekirse;

  • Heartbeat kullanıcı puanlama sistemi aktifleştirildi
  • Türkiye için varsayılan arama motoru Yandex oldu
  • Bing güvenli arama için HTTPS kullanımı devreye alındı
  • HTTP trafik şifreleme özellikleri geliştirildi
  • OneCRL ile site ele geçirmeye karşı yeni korumalar

Bu yeniliklerin yanında yeni sürüm Mozilla Firefox'ta zaten varolan ancak değişime gidilmiş bazı özellikler de mevcut. Özellikle sertifikasyon hataları, performans sorunları ve güvenlik alanında yapılan bu değişiklikler sayesinde kullanıcıların daha etkili ve güvenli bir şekilde Firefox'u kullanmaları mümkün hale geliyor.

Mozilla Firefox 37.0'ı indiren kullanıcılar HTML5 konusunda gerçekleştirilen değişimlerden de memnun olacaklardır. Zira CSS konusunda gelişmiş destek, HTML5 medya oynatımlarının daha iyi hale getirilmesi ve ufak tefek kod düzenlemeleri yine bu sürümde yer alıyor.

Firefox'un bu sürümüne gecikmeden geçmek veya ilk defa programı kullanmak isteyenler aşağıdaki bağlantıları kullanarak hem Windows hem de Mac işletim sistemli bilgisayarlarına Mozilla Firefox'u indirebilirler.

iPhone 6C Ortaya Çıktı!

YORUMLAR