Mozilla Firefox, Adobe'u Hizaya Getirdi, Flash Player Güncellendi

Mozilla Firefox, Adobe Flash Player'ın güncellenmesini sağlayarak bir savaşı daha kazandı.

Mozilla Firefox, Adobe'u Hizaya Getirdi, Flash Player Güncellendi

Adobe Flash Player geçtiğimiz günlerde 18.0.0.203 sürümüne güncellenmişti ve bu sürümle birlikte pek çok kritik güvenlik açığı kapatılmıştı. Ancak kapatılan bu güvenlik açıkları Mozilla tarafından yeterli bulunmadı ve Firefox web tarayıcısının otomatik olarak Flash ile hazırlanmış içerikleri oynatması durduruldu. Bunun yanında Adobe'u Flash Player eklentisini tamamen durdurarak tehdide devam eden Mozilla, anlaşılan o ki savaşı kazanmış durumda. Mozilla Firefox, Adobe Flash Player Eklentisini Tamamen Kaldırıyor haberimizde bu konuya dair daha fazla detayı kolayca görebilirsiniz.

Adobe, bugün gerçekleştirdiği yeni güncelleme sayesinde Mozilla'nın kara listesinden çıkmayı başardı ve Flash Player 18.0.0.209 sürümüyle karşımızda. Bu sürümde Firefox'ta engellenmesine sebep olan pek çok güvenlik açığı tamamen kapatılmış durumda ve okuyucularımızın da en son Flash Player sürümüne geçmelerini öneriyoruz. Aşağıdaki bağlantılardan en son Flash Player sürümünü bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde Facebook'un güvenlikten sorumlu yetkilisi Alex Stamos'un yaptığı açıklamalar da Adobe'un Flash konusunda yeniden düşünmesine neden olabilir. Stamos, yaptığı açıklamada Adobe'un artık Flash'ı sonlandırması gerektiğini belirtiyordu ve eklentinin bir web tarayıcısı tarafından kolayca engellenebilmesi Flash'ın son dönemlerdeki popülerliği konusunda soru işaretleri oluşturmayı başardı.

Flash'a alternatif olarak web siteleri tarafından kullanılmaya başlanan HTML5 ise herhangi bir güncelleme gerektirmemesi ve yüksek güvenlik önlemleri sayesinde daha da popüler hale gelecek gibi görünüyor. HTML5 destekli güvenli internet gezintileri için Mozilla Firefox'u kullanmayı da sakın unutmayın.

Dikkat, WhatsApp Sesli Mesaj Virüsü Geri Döndü

Freebooting Yöntemiyle Aslında Hepimiz Facebook'a Haksız Para Kazandırıyoruz

YORUMLAR