Mozilla Firefox Artık Chrome Eklentileri Kullanabilecek

Mozilla Firefox Artık Chrome Eklentileri Kullanabilecek

Mozilla Firefox eklenti geliştiricileri için küçük bir API değişikliğine gidiyor. Böylelikle Chrome için geliştirilen eklentiler Firefox’a kolayca uygulanabilecekler.

Blink tabanlı tarayıcılardan olan Chrome ve Opera için geliştirilmiş eklentiler artık geliştiriciler tarafından çok ufak değişiklerle Firefox’a da uyarlanabilecek. Chrome eklentilerinin çeşitliliğinin Firefox’a da kazandırılmasını hedefleyen bu atılımla Mozilla kısa zaman içerisinde eklenti kütüphanesinde daha fazla uygulama görmeyi hedefliyor. Mozilla, Chrome’da kullanılan popüler eklentilerin Firefox üzerinde de kullanılabilir kılmanın tarayıcının popülerliğini artıracağını düşünüyor.

Öte yandan Windows 10 için güncellenen Firefox, Microsoft Edge tarayıcısıyla bazı sıkıntılarda yaşıyordu. En son Windows 10 Tarayıcısı Microsoft Edge, Mozilla Firefox'un Kalbini Kırdı haberimizde açıkladığımız bu sıkıntıları da eklenti kütüphanesini genişletmekle aşabilir.

Mozilla Firefox 42 sürümüyle beraber eklenti geliştircilerine bu olanağı sunacağını açıkladı. Böylelikle kısa bir zaman içerisinde Firefox’ta alıştığımız Chrome eklentilerini kullanmak mümkün olabilecek.

Flash Player Mozilla Firefox'a Geri Döndü

Mozilla Firefox Tarayıcısını Sanal Gerçekliğe Taşımak İstiyor

YORUMLAR