Mozilla Firefox Focus, Android İçin de Yayınlandı

Mozilla Firefox Focus, Android İçin de Yayınlandı

Mozilla'nın daha önce iOS platformu için çıkardığı ve gizliliğe önem vermesiyle bilinen yeni tarayıcısı Firefox Focus, Android için de yayınlandı. Reklamları engellemesinin yanı sıra analitik, sosyal ve reklam takipçilerini de engelleyerek, sizi tam bir gizliliğin içerisine sokan bu tarayıcı, iOS üzerinde oldukça beğenilmişti. 

Birçok arama motoru ve internet sitesi, kullanıcılarına dair verileri saklıyor ve bunları satarak para kazanıyorlar. Bunu engellemenin yolu ise harici uygulamalar yoluyla, bu ve benzeri izleme mekanizmalarını devre dışı bırakmak. Mozilla'nın paylaştığı bilgilere göre Firefox Focus internet üzerinde kullanıcıları takip eden izleme mekanizmalarının birçoğunu otomatik olarak engelleme yeteneğine sahip. Bu sayede kullanıcılar, herhangi bir özel ayar yapmadan kişisel bilgilerinin ve internet kullanım alışkanlıklarının takip edilmesini önleyebiliyorlar. 

Ayrıca bu takip mekanizmalarının engellenmesiyle birlikte performans artışı da sağlanıyor. İnternet siteleri daha kolay açılıyor ve ulaşılmak istenilen adreslere hemen ulaşılabiliyor. Ücretsiz olarak kullanılabilen bu tarayıcıyı, hemen aşağıda yer alan indirme tuşuna basıp, ister Android isterseniz de iOS platformuna sahip mobil cihazınız üzerinde kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Firefox Focus Türkçe Desteğine Kavuştu

Mozilla, iOS için Yüksek Hızlı Tarayıcısı Firefox Focus'u Yayınladı

YORUMLAR