Mozilla Firefox İşletim Sistemine Sahip Tablet Göründü

Mozilla Firefox İşletim Sistemine Sahip Tablet Göründü

Geçtiğimiz günlerde Foxconn, Firefox işletim sistemine sahip tablet üretmeye başlayacağını Mozilla tarafına bildirmişti ama cihazla ilgili ne bir görsel ne de donanımsal özellikler ortaya çıkmamıştı.

Cihazın merak konusu olan teknik özellikleri ilk kez Mozilla'nın sahibi olan Asa Dotzle tarafından geçtiğimiz gün içerisinde resmi olarak açıklandı. Foxconn tarafından "Flatfish" kod adıyla geliştirilen tablet, görünen o ki doğrudan Foxconn markasıyla satılmayacak ve başka bir satıcı tarafından alınarak farklı bir adla piyasaya sürülecek.

InFocus firması tarafından satın alınarak piyasaya sürülmesi beklenen tabletin adının InFocus New tab F1 olacağı söylentileri hala devam ederken, satış fiyatının yaklaşık 150 dolar civarında olması bekleniyor.

10.1 inçlik IPS kapasitif çoklu dokunmatik ekrana sahip olan tablet 1280 x 800 piksel çözünürlük sunuyor ve A31 (ARM Cortex A7) dört çekirdekli işlemcisiyle 1.0GHz hızında çalışıyor. Yine tablet üzerinde 2GB RAM ve 16GB'lık dahili depolama alanına yer verilmiş.

Bunların dışında üzerinde bir adet ön kamera (2MP) ve bir adet arka kamera (5MP) bulunan tablet, microSD kart ve micro USB desteğine de sahip. Ayrıca Wi-Fi, Bluetooth, jiroskop ve GPS gibi ek özelliklere de sahip olan tablet, 7000 mAh'lik bataryasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

266 x 170 x 9.7 mm boyutlarında olan Firefox tabletlerin, ne zaman satışa sunulacağıyla ilgili henüz net bir bilgi verilmedi.

Oppo Neo Resmi Olarak Duruyuruldu

YORUMLAR