Mozilla Firefox'un Logosu Değişti

Mozilla Firefox'un Logosu Değişti

Mozilla Firefox'un popülerliğinin yıllardır devam ettiği ve her ne kadar güçlü rakiplerine karşı bazı sıkıntılar yaşasa da pek çok kullanıcı tarafından hala tercih edildiği aşikar. Tabii ki yıllar içinde gelişen web tarayıcının ufak tefek logo değişiklikleri de oldu ve bunlardan bir tanesi de şimdilik beta kanallarında gerçekleştirildi.

Yeni hazırlanan logoda fark edebileceğiniz gibi daha az doku kullanılmış ve karmaşıklığında azaltmalara gidilmiş. Bu anlamda 2004 yılında ilk yaratıldığında sahip olduğu logoya biraz daha yakınlaşan Firefox'un bu kararı, iOS 7'de de görebileceğimiz gibi günümüzde giderek basitleştirilmiş hale gelen ikonlar akımından etkilenmiş gibi görünüyor.

iOS 7'de çok açık bir şekilde görebileceğimiz bu akım, işletim sisteminin tamamen baştan tasarlanması ve tüm ikonların yenilenmesi sonucunda ortaya çıkmıştı. Her ne kadar bazı kullanıcılar gerçekleşen bu basitleştirme operasyonlarından şikayetçi olsalar da zaman içerisinde daha kolay kullanım olanağı sunmaları bekleniyor. Firefox Beta'da varolan yeni logonun bir sonraki final sürümde herkese dağıtılması bekleniyor.

HTC Butterfly S resmen duyuruldu

YORUMLAR