Mozilla, iOS için Reklam Engelleme Uygulaması Focus'u Yayınladı

Mozilla, iOS için Reklam Engelleme Uygulaması Focus'u Yayınladı

iOS 9 güncellemesiyle ücretsiz ve ücretli onlarca reklam engelleme uygulamasının yanı sıra özel mobil web tarayıcılar karşımıza çıktı. Ancak bu isimler arasında kullanıcının reklamsız gezinmek için indirip kullandığı aslında kişisel verileri çalan zararlı etiketli olanlar da vardı ki Apple bunları mağazasından kaldırdı. Şu sıralar güvenilir bir içerik engelleme uygulaması arıyorsanız Mozilla imzasını taşıyan Focus’u denemenizi tavsiye ederiz.

iOS 9 yüklü iPhone ve iPad kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulan reklam engelleme uygulamalarına bir yenisi eklendi: Focus. Mozilla tarafından kullanıcıların Safari tarayıcıda daha güvende ve hızlı gezinmeleri için hazırlanan içerik engelleyici Focus, reklam, sosyal medya ve analiz araçları gibi farklı kategoride izleyicileri engelleme seçeneği sunuyor.

Disconnect’in açık kaynak engelleme listesini temel alınarak hazırlanan, Firefox’un masaüstü sürümünde izleme korumalı gizli tarama tarafından engelleyen izleyicileri engelleyen Focus, sadece Safari tarayıcıda çalışıyor. Firefox iOS uygulamasında çalışmamasının sebebi Apple’ın üçüncü parti web tarayıcılarında içerik engelleme sistemini kapatması. Safari tarayıcıda gezinirken kişisel verilerinizi korumak, veri tüketimini azaltmak, gizliliğinizi korumak için Focus’u aşağıdaki bağlantıdan indirip deneyebilirsiniz:

iOS için En İyi 5 Reklam Engelleme Uygulaması

YORUMLAR