Mozilla Thunderbird'de Kullanıcı Arayüzü ve Gmail Değişiyor

Mozilla Thunderbird Guncelleme 1

Mozilla, e-posta yazılımı Thunderbird için büyük bir güncelleme yaptı. Şirket geçen yıl, sadece tam zamanlı olarak Thunderbird gelişimine adanmış daha fazla personel işe aldı. Bu sayede Thunderbird 60 üzerine inşa etmek istediği yeni sistemde daha iyi Gmail desteği ve daha iyi bir arayüz sunulması planlanıyor. Şirket, kullanıcılarının halihazırdaki şikayet ve geri bildirimlerini dinlediğinin ve bu sorunları çözeceğinin güvencesini veriyor.

Thunderbird; 2004 yılında piyasaya sürülen, birden fazla platformu destekleyen, ücretsiz ve açık kaynaklı bir e-posta yazılımıdır. Bazı kullanıcıların eskimiş arayüzle ilgili sorunlar yaşaması ve diğer sorunlar üzerine, Thunderbird çeşitli güncellemeler almaya devam ediyor.

Bağışlar sayesinde Mozilla, yeni personeller işe alarak tam zamanlı Thunderbird ekibini toplam 8 kişiye kadar genişletti. Ayrıca şirket, Thunderbird projesi için 2019 yılının başlarında yarım düzine daha personel işe alarak onları, kullanıcıların görmek istediği değişiklikler ve iyileştirmeler konusunda çalıştırmak istiyor. 2019 planları hakkında konuşan Mozilla, yeni işe alımlarının uygulamanın arayüzünü hızlandırmak ve genel performans iyileştirmeleri yapmak amacıyla yapıldığını söyledi.

Mozilla Thunderbird Guncelleme 2

Şifreleme, bildirimler ve Gmail entegrasyonuyla ilgili deneyim de dahil olmak üzere Thunderbird’in kullanıcı arayüzünde büyük iyileştirmeler yapmayı planlayan şirket için bu daha başlangıç. Bildirimler, her işletim sisteminin bildirim sistemine daha iyi entegre olacak; örneğin, Thunderbird, Gmail etiketlerini ve diğer özellikleri daha iyi kullanacak ve daha fazlasını yapacak.

Mozillaya göre tüm bunlar, şirketin 2019 Thunderbird yol haritasının bir parçası ancak vefalı kullanıcılara ne bekleyeceği konusunda iyi bir fikir veriyor. Kuruluş, artan personel sayısının ve iş yükünün, bağışların artmasıyla mümkün olduğunu ve kullanıcıların kendilerine katkıda bulunmayı düşünmelerine doğrudan teşvik sağladığını belirtti.