Mozilla ve Facebook Birlikteliği

Mozilla ve Facebook Birlikteliği

Eğer bilgisayarınızın başındayken Facebook hesabınızı sürekli olarak takip ediyor, dostlarınız ve ailenizle Facebook'un chat özelliğini kullanarak yazışmayı tercih ediyorsanız sizin için güzel bir haberimiz var.Mozilla, popüler internet tarayıcısı Firefox'un en son sürümü olan Firefox 17 ile birlikte Facebook'u tarayıcısı içerisine entegre etti. Herhangi bir 3. parti uygulama ve ya sürekli açık bir Facebook sekmesi kullanmadan, Firefox üzerinde isteğinize bağlı olarak aktifleştirebileceğiniz bir araç çubuğu sayesinde Facebook üzerindeki notifikasyonları görüntüleyebilir, sörf yaptığınız sekmenin sağ tarafındaki sohbet bölümüyle yazışmalarınızı sürdürebilirsiniz.

Kullanıcılardan yüksek beğeni alması beklenen bu özellik, Mozilla'nın Firefox ile önceden tanışmamış kullanıcılara da ulaşması için önemli bir adım olarak nitelendiriliyor. Hatta Firefox kullanıp memnun kalmamış olan kullanıcılar için bile bir geri dönüş sebebi olabilir.

Artık gündelik hayatımızın ayrılmaz parçası olan sosyal ağlar için bu tip hizmetler sunulması, tarayıcı sektöründe rekabeti kızıştıracağa benziyor.

Firefox 17 programını indirmek için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz:

YORUMLAR