Mozilla'nın Yeni Android Launcher'ı Firefox OS Launcher Yayınlandı!

Mozilla'nın Yeni Android Launcher'ı Firefox OS Launcher Yayınlandı!

Mozilla, oldukça uzun zamandır Firefox OS işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve Android işletim sistemi kullanan kullanıcıların Firefox OS'a geçiş yapmaları için çaba gösteriyor. Android'e göre biraz daha sade, kolay kullanılır bir yapıya sahip olan Firefox OS, maalesef tüm çabalarına ve açık kaynak kodlu olmasına rağmen şimdiye dek ne kullanıcıların ne de üreticilerin ilgisini çekebildi. Kimsenin bu mobil işletim sistemine geçmemesi ise elbette biraz korkudan kaynaklanıyor, çünkü kimse Firefox OS'un nasıl bir şey olduğu konusunda fikre sahip değil.

Anlaşılan o ki şirket bu kısır döngüyü kırmak ve kullanıcılara kendi işletim sistemini biraz daha geri dönülebilir bir şekilde sunma peşinde. Android kullanıcıları için hazırlanmış olan yeni Android launcher uygulaması Firefox OS Launcher, resmi olarak yayınlandı ve Firefox OS işletim sistemini kurmadan Android üzerinde onun tüm nimetlerinden faydalanabilmenizi sağlıyor. Aşağıdaki bağlantıyı Firefox OS Launcher'ı indirmek için kullanabilirsiniz.

Uygulama şimdilik Google Play üzerinde yer almadığından APK dosyası olarak indirmek ve öyle kurmak gerekiyor. Ancak bazı kullanıcılarımızın cihazları APK kurulumuna uygun olmayabilir ve uygulamanın yüklenmediğini farkederseniz şu blogumuzdaki adımları takip etmekten de çekinmeyin: Android APK Yükleme Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de anlayabileceğiniz gibi, Firefox OS Launcher, Android'in kendi launcherının aksine oldukça sade bir görünüme sahip ve daha büyük ikonlar sayesinde biraz daha kolay bir dokunmatik kullanım sunabiliyor. Tabii ki gelecek sürümlerle birlikte daha fazla özelliği daha hızlı şekilde sunması da bekleniyor.

Firefox OS Launcher'ın yayılmasıyla birlikte kullanıcıların Firefox OS işletim sistemine geçişinin de hızlanması tahmin ediliyor ancak Mozilla'nın bu konuda işinin çok zor olduğunu belirtmek gerek.

YORUMLAR