Mozilla'nın Yeni Özelliği Sayesinde Dosya Göndermek Artık Çok Kolay

Mozilla'nın Yeni Özelliği Sayesinde Dosya Göndermek Artık Çok Kolay

Firefox’un geliştiricisi Mozilla, üst üste getirdiği yeniliklere hız kesmeden devam ediyor. Mozilla’nın yeni özelliği Send sayesinde kullanıcılar azami 1 GB boyutlu dosyaları şifrelenmiş olarak diğer kullanıcılara gönderebilecek. Üstelik gönderilen dosyalar kendi kendini imha ediyor.

Mozilla ücretsiz olarak kullanıcılara sunduğu Send adlı özelliğiyle WeTransfer hizmetine rakip olacak gibi görünüyor. Send uygulaması kapsamında 1 GB boyuta kadar olan dosyalar birkaç tık ile kolayca gönderilebilirken, gönderilen dosyaların kendi kendine silinmesi, özel dosyalarınızın sonsuza kadar internette kalmasının önüne geçiyor. Ayrıca dosyaların şifrelenmiş olarak gönderilmesi yani alıcı taraf haricinde kimsenin dosya içeriğine erişememesi, kullanıcıların gizliliğini güvence altına alıyor.

Mozilla’nın yeni uygulaması Send şuan için test ediliyor. Bu bağlantı üzerinden Send uygulamasını ücretsiz olarak denemenize de imkan tanınmış durumda. Nasıl kullanılacağına gelirsek de göndermek istediğiniz dosyayı sayfada yer alan ilgili kutucuğa sürükleyip bırakabilirsiniz. Bu işlemi yaptığınız anda dosyanız şifreleniyor. Birkaç saniye içinde de dosyanın bağlantısı size sunuluyor. Bu bağlantıyı göndermek istediğiniz kişiyle paylaştığınızda son derece pratik ve güvenli bir şekilde dosyanızı göndermiş oluyorsunuz. Gönderdiğiniz dosya bir kez indirildikten sonra ya da 24 saatin ardından kendi kendine siliniyor.

Mozilla Firefox Focus, 1 Milyon İndirilme Rakamına Ulaştı!

Mozilla, Seslerini Bağışlayacak İnsanlar Arıyor!

YORUMLAR